ZONE AFTERWAR II | Okres: Vyškov |
Pořadatel akce: MuayThai / Dosavadní hodnocení jeho akcí
Místo konání: u Vyškova, bude upřesněno
GPS: 49.23033163990216,16.865972932328077 | Google Maps
Pro přihlášení na akci musíte být přihlášen. Registrujte se!
Přihlaste se do systému je to ZDARMA!
Uzavření registrace: 15.03.2016 23:00
GPS souřadnice: 49.23033163990216,16.865972932328077
LARP Zone AfterWar
Dvoudenní akce - příjezd v sobotu ráno - regitrace do 9:00; konec akce v 12:00 v neděli. Hraje se i přes noc.
Možnost postavit stan kdekoliv.
Nutnost mít ochranné brýle neustále na sobě!
Více informací na FB
Přihlašujte se i na FB: https://www.facebook.com/events/1531301707163888/
wolffamilyhodonin.webnode.cz/larp-zone-afterwar/

Příspěvek na organizaci a herní materiál atd. bude 100,- (pro pozdě příchozí - po 9:00 bude 150,-)

Příběh hry:

Základní pravidla - budou ještě doplněna

POVINNÉ POSTAPO KOSTÝMY: Není nutné vyrábět nákladné kostými typu fallout atd. (ale můžete), jen je zákaz nosení kompletních uniforem. Je nutné mít alespoň jednu část kostýmu (kalhoty nebo blůzu) jiného vzoru, nejlépe jen jednobarevné.
Jako platidlo se používají brokové náboje, které jsou v této době nejcennejší ...zařazují se podle barvy:
obyčejné : červené (hodnota 1)
lepší : modré (2)
kvalitní : zelené (5)
vysoce kvalitní : rúžové (20)
elitní : žluté (50)

Pravidla hry:
Roleplaying! Hrajete vlastní postavu, podle toho se chováte. Zranění hrajeme co nejreálněji. Hráč si nepamatuje okolnosti své smrti (po úmrtí hrajete jiného stalkera!)!!!

Všichni začínají sami za sebe, nebo se můžou spojovat do dvojic či skupin (maximálně 5 stalkerů). Je na hráči, jak bude hrát svou postavu, zda bude bandita nebo dobrák.
Každý na začátek dostane asi 70ks vlastní munice (veškerou munici si musíte koupit. Dovezte si vlastni a podepište nebo označte si své balíčky! Budou vám vydávány pouze vaše vlastní kuličky. Tyto budou v táboře žoldáků a nebude možné je vykrást!) a určitou hodnotou v brocích. Munice může být součástí lootů.
Vyděláváte si plněním úkolů, prodáváním nalezených předmětů (lootů), okrádáním mrtvých a zraněných (lze okrást jen o herní předměty - léky, nalezené předměty, munice apod.). 
Budou také oblasti, do kterých bude vstup umožněm pouze pod vlivem protiradiační drogy, tyto zamořené oblasti budou zřetelně označeny. Droga má účinek 10 minut a vzniká na ní závislost (bere se po 1 hodině).
Posilující lék umožňuje hráči ignorovat první zásah po dobu 20 minut (opět vzniká závilost na droze a je nutné ji brát také každou hodinu), tzn. je zraněn nebo zabit až druhou střelou (neplatí pro zásah do hlavy).

Organizátor má vždy pravdu! Je potřeba dodržovat pokyny organizátorů i v případě, že nebudou ještě napsány v pravidlech!
V několika prvních dílech počítáme s tím že bude nutno trochu přepracovat pravidla, popř. napsat nová atd., dokud nebude vše perfektní
Organizátor si vyhrazuje právo vyloučit ze hry hráče, jenž nedodržuje nebo zneužívá pravidla, popřípadě jinak narušuje průběh hry, nebo bezpečnost svou i ostatních.

Pravidla RP zranění, léčení, smrti, zajetí

1. Zranění
1.1 Hráč může být zraněn střelnou zbraní (povolené jsou jen airsoftové zbraně s plastovou municí!) nebo chladnou zbraní. Za chladnou zbraň se považují gumové cvičné nože apod., popřípadě doma vyrobené cvičné zbraně (sekery, kyje atd.), které musí být dostatečně měkčené např. molitanem - organizátor si vyhrazuje právo vyzkoušet takovou zbraň na jejím majiteli. Údery musí být dostatečně zpomaleny, nejlépe jen naznačeny, aby nedošlo k reálné újmě na zdraví či majetku!
1.2 Zranění chladnou zbraní: hráč, jenž byl zraněn chladnou zbraní (tedy jejím "ostřím" apod.) je při zásahu do trupu, krku a hlavy na místě mrtev. Hráč, jenž má zraněnou končetinu JEDNOU ranou, hraje zranění (a končetinu nepoužíva, nebo alespoň výrazně kulhá atd. - zde prostor pro RP) a musí být do 2 minut ošetřen obvazem (polním medikem), nebo vyléčen u polního chirurga. Pokud není ošetřen nebo vyléčen do 2 minut, hráč umírá. Pokud je zraněný hráč, nebo hráč ošetřený obvazem (tedy ne vyléčený chirurgem) zraněn podruhé kamkoliv do těla či končetiny, a to jak chladnou, tak i střelnou zbraní, je na místě mrtev!
1.3 Zranění střelnou zbraní: Střela do trupu (hrudník, břicho, pánev), hlavy nebo krku znamená okamžitou smrt. Pro střelu do končetiny platí totéž, jako pro zranění končetiny chladnou zbraní.
1.4 Posilující léky: Hráč, který je pod vlivem posilujícího léku může ignorovat 1 zásah, ať už chladnou nebo střelnou zbraní. Toto neplatí pouze pro zásah do hlavy a krku, protože takový zásah znamená vždy okamžitou smrt.
2. Léčení
2.1 Ošetření: Ošetření probíha obvázáním zraněné končetiny polním medikem (opět prostor pro RP), obvazy lze za herní měnu (broky) koupit u Chirurga. Po ošetření není hráč vyléčen! Hraje stále zranění, tzn. kulhá na zraněnou nohu, nestřílí zrněnou rukou atd., ale už není časově omezen 2 minutami jako bez ošetření. Obvaz může ošetřenému hráči odebrat pouze chirurg, tím je pak hráč vyléčen. Pokud je ošetřený hráč znovu zasažen, umírá. Po respawnu už zraněn není a obvaz neherně vrací chirurgovi.
2.2 Vyléčit hráče může jen chirurg a to sundáním obvazu a nezbytnými lékařskými zákroky - prostor pro RP
3. Smrt hráče
3.1 Hráč může zemřít - Zásahem do trupu, hlavy a krku
- Vykrvácením (neošetřením zranění do 2 minut) nebo druhým zásahem, pokud už je zraněn čí ošetřen
- Vstupem do zamořeného prostoru (viditelně označený) bez nutných protiopatření (protiradiační drogy) - okamžitá smrt
- Nedodáním návykové látky v časovém intervalu (protiradiační drogy i posilující léky jsou návykové, mají různé doby účinku ale musí se brát minimálně každou hodinu až do vyléčení závislosti).
- Jinou RP smrtí určenou organizátory (může být například nepovedená operace u chirurga, vědecký pokus apod.). V takovém případě bude hráči upřesněno jak se chovat atd.
3.2 Hráč si nepamatuje okolnosti své smrti!
3.3 Hráč, který zemřel musí zůstat na místě smrti po dobu min. 2 minut, nebo do konce probíhajícího střetu. Během této doby může být okraden o herní předměty. Pokud žádné herní předměty nemá (tedy ani munici), může se odebrat na mrtvoliště. Hráč, jenž jde na mrtvoliště, musí být označen reflexní vestou!
Hráč může mít herní předměty pouze v kapsách na vnější vrstvě oblečení (tedy ani v blůze pod taktickou vestou!) a hráč, 
jenž chce mrtvolu okrást jej musí prohledat! Zde opět prostor pro RP. Hráči, jenž má být okraden o munici, musí být ponecháno alespon 20 kusů munice.
3.4 Po uběhnutí doby respawnu na mrtvolišti jde hráč ještě jako mrtví na místo své smrti (záleži na okolnostech) nebo do tábora Žoldáků (poblíž mrtvoliště), kde se oživí (sundá si reflexní vestu a hraje). Hráč se NESMÍ oživit např. v zádech nepřítele, aby na něj mohl hned střílet a podobně! Hrajte férově!
4. Zajetí
4.1 Hráč může být zajat pokud se vzdá nebo je překvapen (prostor pro RP). Hráč může být zajat pouze 1 hodinu, poté musí být zabit nebo propuštěn. Zajat může být i zraněný hráč, ale tento musí být neprodleně ošetřen.
4.2 Zajatý hráč může být okraden (opět mu musí být ponecháno alespoň 10kusů munice). Věznitel nemusí hráči fyzicky brát jeho zbraně, ale musí mu říct, jaké zbraně mu herně zabavují a zajatec je nesmí použít. Bude- li mít zajatec schovaný gumový nůž nebo pistoli někde např. v botě a věznitel si jej nevšimne (neupozorvní zajatce, že mu zbraň byla zabavena), může ji zajatec použít ke svému osvobození. Propuštěný hráč může nadále používat své zbraně (při propuštění mu byli vráceny), nesmí je ale použít okamžitě proti svým předchozím věznitelům (měl by odejít alespoň z dohledu, než své zbraně proti nim použije). Hráč jenž se osvobodí sám může hned po osvobození používat jen nezabavené zbraně, zabavené zbraně může použít, až zmizí věznitelům z dohledu.
4.3 Zajatec může být vyslýchán. Zde platí pravidlo Rudé stop. Pokud při výslechu zajatý hráč řekne "rudé stop", znamená to, že věznitel používá nepřiměřený psychycký nebo fyzický nátlak. Zajatec musí popravdě odpovědět na 3 herní otázky a následně odchází na respawn jako mrtví. Oživí se u Žoldáků. Při použití "rudého stop" je možné se neherně domluvit s věznitelem na dalším herním postupu, pokud zajatec nechce jít na mrtvoliště.


UživatelTeamÚčast na akcíchHodnost
MuayThai O.P.S. Morava
Štábní praporčík
Tomin44 S.A.R.
Podpraporčík
Hypko nemám team
Rotmistr
Host - Dejvids
Přidán od: MuayThai
O.P.S. Morava
Podporučík
KilleroyCZ nemám team
Vojín
Host - ElMal
Přidán od: MuayThai
O.P.S. Morava
Četař
wwwa O.P.S. Morava
Četař
SvobySniper P.T.M. Brno
Štabní rotmistr
Mikkel nemám team
Desátník
Host - MIKON
Přidán od: MuayThai
P.T.M. Brno
Rotmistr
Host - Konec
Přidán od: MuayThai
P.T.M. Brno
Svobodník
Archer Fox Hound
Podporučík
stoupalutin nemám team
Vojín
Demoman nemám team
Vojín
Host - Bloodgun
Přidán od: MuayThai
P.T.M. Brno
Svobodník
*Host - účastník přidaný ověřeným uživatelem
BLOODGUN Svobodník | P.T.M. BRNO | 18.03.2016 17:40 | odpovědět |
Komentář akce: Zone AfterWar II
Dobrý den,místo akce bude změněno kvuli technickým problémum.Přesné GPS souŕadnice budou zaslány co nejdříve ... Omlouváme se ...Organizátorský tým
STOUPALUTIN Vojín | NEMÁM TEAM | 19.03.2016 07:40 |
Kde je nové místo? Taková změna těsně před akcí je velice nepříjemná. Nevím kam... Budu sledovat jestli se objeví nějaká aktualizace...
STOUPALUTIN Vojín | NEMÁM TEAM | 14.03.2016 21:56 | odpovědět |
Komentář akce: Zone AfterWar II
Pojedu v sobotu ráno od Olomouce - kdyby někdo chtěl svést.
MIKKEL Desátník | NEMÁM TEAM | 14.03.2016 17:41 | odpovědět |
Komentář akce: Zone AfterWar II
Nabízím odvoz z Brna- volná 3 místa, odjezd v sobotu ráno.
MUAYTHAI Štábní praporčík | O.P.S. MORAVA | 14.03.2016 08:03 | odpovědět |
Komentář akce: Zone AfterWar II
Opraveno - časy účinku herních léků. Všechna pravidla budou přečtena na briefingu po registraci, bude prostor i na dotazy.
Pozor, změna prostoru - bylo to už zveřejněno, jen to radši opakuji - na prostor u Habrovan (kousek od Vyškova, asi 2 km od Rousínova). GPS u akce jsou přímo na místo zaparkování
STOUPALUTIN Vojín | NEMÁM TEAM | 13.03.2016 20:29 | odpovědět |
Komentář akce: Zone AfterWar II
Ahojte - prosba na korekci termínu a času srazu na tuhle akci. Zde na koalici je to akce na sobotu-neděli, ale na webových stránkách píšete pátek-sobota. Co platí? Kdy a jak se tedy akce koná? Díky za upřesnění a už se těším... Stoupa (fotit-me-bavi.cz)
MUAYTHAI Štábní praporčík | O.P.S. MORAVA | 14.03.2016 07:46 |
Ó, tak to se omlouvám, čas platí ten, co je na koalici. Na FB je to taky správně. Jen na webu jsem na to zapomněl a hned to opravím. Ještě projdu info na koalici. Čas registrace a příjezdu na akci je od 7 30 do 9 00 (je psáno v 8 00 ale počítáme s tím, že někdo dorazí dřív a někdo později) v sobotu ráno a hraje se do neděle do cca 12:00. Organizátoři budou na místě už v pátek (budeme tam přespávat) během dne, pokud byste chtěl přijet dřív (nebo kdokoliv jiný), je to samozřejmě možné.
STOUPALUTIN Vojín | NEMÁM TEAM | 16.02.2016 08:49 | odpovědět |
Komentář akce: Zone AfterWar II
Ahojte lidi - už po mě dlouho nikdo nestřílel a postapoLARP bych rád zahrál i jako fotograf - šlo by to?  
Můžu se zúčastnit s foťákem jako dokumentátor a popř. se nějak zapojit do hry? Nějaký kostým mám a něco bych přidělal...

díky za info

Tomáš "Stoupa" Pospíšil
www.fotit-me-bavi.cz
MUAYTHAI Štábní praporčík | O.P.S. MORAVA | 16.02.2016 09:53 |
Zdarec, určitě se můžeš zůčastnit, nejlépe kdyby ses zapojil přímo do hry a hrál reportéra (akorát by sis musel trochu něco vymyslet, nějaký příběh krátký, aby to bylo herně věrohodné S tím bych popř. mohl pomoct). Oblečení jako stalker, prostě post apo, a pokud bys měl nějaký doplněk, jako nášivku, kšiltovku nebo tak "PRESS", tak by to bylo supr.