OIL NATION 15 | Okres: Opava |
Pořadatel akce: Henry / Dosavadní hodnocení jeho akcí
Místo konání: Bývalá raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy)
GPS: 49.78091588283721,17.915847301483154 | Google Maps
Pro přihlášení na akci musíte být přihlášen. Registrujte se!
Přihlaste se do systému je to ZDARMA!
Uzavření registrace: 23.06.2023 18:00
GPS souřadnice: 49.78091588283721,17.915847301483154


Zveme Vás na další pokračování těžařské akce "OIL NATION". Uskuteční se v sobotu 24.06 na raketové základně v Leskovci. Akce si zachová originální koncept, který jsme jako první přinesli už v roce 2014. Dvě strany budou mezi sebou bojovat o ropné věže, které se nachází na území třetí strany. Ta se snaží naleziště chránit, zabránit těžbě a škodit ostatním dvěma stranám.

Počet sniperů není omezen.

Zápis hráčů proběhne opět mezi 8:00 a 8:45. V 9:00 bude areál uzamčen a začne brífink. Hráči, kteří přijedou pozdě nebo registraci provedou, ale budou se zdlouhavě chystat u aut, budou do areálu vpuštěni až po odstartování hry v cca 9:45, kdy bude areál opět otevřen. Opozdilci tak nebudou zdržovat start hry.


Na akci nabízíme zápůjčku zbraní, baterií, plnění hpa lahví a prodej kuliček. Bližší informace najdete zde.


Registrujte se prosím pouze jedním ze dvou níže uvedených způsobů, nikoliv více najednou. DĚKUJEME
Registrací získáte zvýhodněné vstupné a je možná dvěma způsoby. Zde na koalici nebo odesláním e-mailu.
Vstup bez registrace je bez problému možný za standardní vstupné viz níže.


(1) - Registrace skrz airsoftkoalici: za registrované jsou považovaní pouze hráči, kteří zde mají účet a jejichž nick (přezdívka) se objeví v tabulce (níže).

(2) - Registrace zasláním emailu: touto možností můžete registrovat jednotlivce či skupiny. Upozorňujeme, že registrace je kompletní až v okamžik, kdy vám přijde (do třech dní) potvrzení registrace. Poslední registrace přijímáme poslední pátek před akcí v 18 hod, kdy se registrace uzavírá.

Jednotlivci zašlou email na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude uvedeno:
 - jméno nebo příjmení či přezdívka
 - můžete uvést i máte-li zájem o oběd dle nabídky, případně o kolik porcí
 - do předmětu emailu uveďte "OIL"

Tým nebo skupina hráčů se registruje odesláním emailu na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude:
 - název týmu (jen pokud se jedná o tým)
 - počet hráčů, kteří dorazí (od-do např. 3-5)
 - pokud se nejedná o tým, ale skupinu hráčů, vypište jména nebo příjmení či přezdívky hráčů
 - můžete uvést i máte-li zájem o oběd dle nabídky, případně o kolik porcí
 - do předmětu emailu uveďte "OIL"Kdy: sobota 24.6.2023 od 8:45
Kde: bývalá raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy)

Maximální limity zbraní: 2,24J s 0,40g | 150 m/s s 0,20g: pouze pro AEG | sniper výjimka viz "měli byste vědět"
Věkové omezení: od 18 let bez omezení | 15-18 let s potvrzením "info"| mladší 15 let v doprovodu "info"

Obsazení: koncipováno pro 45 až 120 hráčů (rozdělení stran proběhne na místě)
Respawn: hromadný, každá 10. minuta
Pyrotechnika: akustická pyrotechnika přísně zakázána (výjimka pro dýmovnice - info níže)
Občerstvení: ano, včetně možnosti teplého oběda
Za kolik: při včasném příjezdu do 8:45:
 150,- (+ 20,- vratná záloha) standardní vstupné pro neregistrované hráče*
 130,- (+ 20,- vratná záloha) zvýhodněné vstupné pro řádně registrované hráče* (info výše)

* Při zápisu po 8:45 bude vstupné navýšeno o 30 Kč a dotyčným nebude umožněn výběr strany
* U registrace musí hráči bez vyzvání předložit vlastní reflexní vestu. Vstup bez reflexní vesty navýší vstupné o 30 Kč nebo může být dotyčnému nabídnuta koupě nové vesty za 60 Kč.


- Kinetická energie zbraní je omezena na 2,24J (to platí pro všechny běžné zbraně kromě AEG viz níže)
- Na AEG jako jediné používáme metriku úsťové rychlosti, přičemž ta je omezena na 150 m/s
- Mimo limit běžných zbraní spadají pouze opakovací pušky na manuální, plynový či HPA pohon označované jako "sniperky", jejich maximální kinetická energie je 3,59J

- Limity se započtenými tolerancemi jsou: kinetická energie 2,38J, AEG 155 m/s, opakovací pušky 3,77J
- Zbraně měříme vždy s našimi kuličkami: úsťovou rychlost s bb o váze 0,20g / kinetickou energii s bb o váze 0,40g
- Zbraně měříme buďto namátkově nebo všem hráčům ještě před registrací

- Na akci je zakázána všechna pyrotechnika, která dělá jakýkoliv hluk - hraje se v lese
- Výjimka z výše uvedeného platí pouze pro tiché dýmovnice, které smějí být vrhány pouze na asfaltové cesty a pouze pokud není sucho.
- Hráči obdrží při zápisu číslo, které musí mít během hry viditelně vystaveno pro snazší identifikaci nepřiznavačů
- Každý hráč musí být vybaven reflexní vestou / hráčům bez reflexní vesty bude navýšeno vstupné
- Na všech našich akcích platí zákaz používání laserových zaměřovačů a stroboskopů

- Na akci jsou nově povoleny všechny zbraně na bázi HPA avšak:
  + Účastník si musí donést a nainstalovat vlastní zámek regulátoru a stahovací pásku
  + Musí se s kuličkami o váze 0,40g vlézt do limitu kinetické energie
  + Nesmí přesáhnout kadenci 25 kuliček za sekundu

- Je nezbytně nutné seznámit se s "důležitými bezpečnostními pravidly" viz poslední sekce popisu akce
- Všeobecná jednotná pravidla všech akcí, které za airsoftgods.cz pořádáme se dočtete na webu airsoftgods.cz.
- Dodatečná pravidla pro tuto akci se dočtete na této stránce (viz výše i níže). 08:00 - 08:45 Zápis hráčů
09:05 - 09:30 Rozdělení stran a brífink
09:40 - 09:50 Začátek akce
12:00 - 12:25 Krátká pauza
12:45 - 12:50 Začátek druhé části akce při které se otočí strany
15:00             Konec akce


Fiktivní scénář se odehrává někdy v roce 2030 na území Iráku, kde byla nalezena nová rozsáhlá naleziště ropy. Jelikož se Čína potýká s počínajícím nedostatkem pohonných hmot, vysílá do oblasti svoje jednotky, na což reaguje USA, která do země také vysílá svoje vojáky. Akce začíná v okamžik, kdy jsou všechny jednotky ve svých základnách a vyráží k jednotlivým "těžebním věžím". Úkolem čínských i amerických jednotek je v určitém časovém limitu vytěžit co největší množství ropy z co největšího množství těžebních věží.

Iráckým jednotkám se samozřejmě nelíbí co se v jejich zemi děje a tak se snaží věže držet, dobývat zpět a bránit nepříteli v těžbě. Vyhrát může buď Čína, nebo USA a to dosažením většího natěženého množství ropy dopravené do své základny. Irák při této akci hraje roli "záškodníka".

Provedení
Těžiště ropy budou symbolizovány kanystry s kohoutkovým uzávěrem, ze kterých budou muset (ať už číňani nebo američané) přenášet vodu do svých základen (na mrtvolištích) v uzavíratelných nádobách. Jakmile je voda (ropa) donesena do mateřské základny (na mrtvolišti), protivník ji již nemůže získat, ani jinak znehodnotit a je nastálo "připsána" ke skóre dané strany. Akce nekončí v okamžik kdy jedna ze stran zcela naplní kanystr v domovské základně, ale až po uplynutí daného časového limitu. Podaří-li se některé ze stran, naplnit kanystr v domovské základně před skončením časového limitu, musí se snažit obsadit co nejvíc ropných vrtů tak, aby nepřítel také nedosáhl absolutního výsledku. Akce se bude skládat ze dvou samostatných her, při kterých se prohodí strany tak, že každá vyzkouší hru dvou "národností".Před akcí nebo kdykoliv během akce si můžete pronajmout jednu z mnoha zbraní (AEG), které budou k dispozici. Zbraně získáte ve stánku s občerstvením nebo u organizátora. Ceny zápůjček na celou akci vč. baterie, točného zásobníku a záruky okamžité výměny v případě závady jsou od 300 Kč. Zbraň si případně můžete i předem rezervovat a to odesláním emailu s žádostí na "airsoft-akce@seznam.cz". (Info o zbraních)

Na akci je možné zapůjčit si i vysílačky. K dispozici je omezené množství vysílaček PMR s podkanály (uváděný dosah 5 km) za 50,- Kč.

Na akci můžeme naplnit vaše hpa lahve a to až do tlaku 3000 psi. Pokud chcete tuto službu využít, vždy je lepší nás před akcí kontaktovat (na "airsoft-akce@seznam.cz"). Plnící sadu bereme zejména na akce, na kterých byl předem projeven zájem o plnění. Z prostorových důvodů ji nemusíme na všechny akce na kterých je její možnost využití uvedeno.

Občerstvení naleznete v době mezi 11. a 15. hodinou ve stánku FOOD UND DRINKS. Je zde možno zakoupit rozlévané i balené nealko nápoje (dle počasí i chlazené), energetické drinky v plechovkách, ochucené nealko pivo, kávu nebo čaj, čokoládové tyčinky či připravenou instantní polévku nebo těstoviny. Při polední pauze bude možnost zakoupení "ostravská klobása" s chlebem a přílohou dle chuti za 60,- Kč (přednostně pro hráče, kteří projevili zájem při registraci na koalici).


Při zápisu hráčů, mohou být zúčastnění vyzvaní k podpisu, kterým stvrdí nejen znalost všech všeobecných pravidel, kterými se řídí všechny akce, pořádané portálem airsoftgods.cz (tedy i tato) "odkaz na tyto pravidla", ale i znalost na této stránce uvedených pravidel k dané akci, která rozšiřují výše uvedená všeobecná pravidla.

Čtěte pozorně:
Na této akci ručí každý sám za sebe a za svoje činy. Je nutné uvědomit si, že se jedná o airsoftovou akci, při které po sobě účastníci střílí airsoftovými zbraněmi. Ty mohou způsobit bolestivá či krvácivá zranění, poškození chrupu a dokonce i destruktivní poranění očí atd. Každý účastník odpovídá za ochranu svého zraku a je povinen jej adekvátně chránit kvalitními brýlemi určenými pro airsoft. Brýle musí být nasazeny po celou dobu přítomnosti na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech. Za adekvátní ochranu zraku nejsou považovány brýle a masky s mřížkou v zorném poli!

Důrazně doporučujeme vzít si i odpovídající nepovinné ochranné prostředky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, ochrana chrupu, helma nebo další ochranné prostředky v závislosti na tom, jakou míru rizika případného zranění jste ochotni podstoupit. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné nepovinné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které neodpovídá pořadatel ani střelec. Pokud někdo někomu způsobí střelbou nebo jiným chováním jakoukoliv újmu či zranění nad rámec běžných zranění, tento incident se bude vždy řešit ve smyslu střelec/viník v interakci se zasaženým/poškozeným. Pořadatel za to nenese odpovědnost.

Dále je nutné dbát při pohybu po prostoru zvýšené opatrnosti, protože prostor ve kterém se akce odehraje není ideální a vyskytují se na něm níže uvedené neoznačené závady. Všichni hráči do prostoru vstoupí na vlastní nebezpečí a budou se v něm pohybovat s nejvyšší mírou opatrnosti a ostražitosti. V případě, že se kterýkoliv z hráčů zraní vlivem své neopatrnosti, pořadatel za to nenese odpovědnost. Na mnoha místech se zde vyskytují neoznačené: pařezy, díry, zákopy, výkopy, kanály bez poklopů, kameny, kluzká místa, příkopy, spadlé stromy, vstupy do podzemních prostor, odřezané zbytky trčícího železa, desky na zemi s trčícími rezavými hřebíky, sutiny a velmi nebezpečná neoznačená výšková převýšení nezabezpečená zábradlím. Statika objektů je v obzvláště špatném stavu a hrozí jejich zřícení, proto je vstup do nich a na jejich střechy přísně zakázán stejně tak jako přibližování se k nim na méně než 2 metry. Registrací, zapsáním se na akci či vstupem do herního prostoru potvrzujete, že se budete řídit pravidly akce i všeobecnými pravidly airsoftgods.cz, že všechny výše uvedené skutečnosti berete na vědomí a že se akce chcete zúčastnit i s vědomím všech výše uvedených rizik.

userodpověď 1TeamÚčast na akcíchHodnost
Tib ANO 13.JUDE prapor…
Host - Leonek
Přidán od: Fllypi
SKELETONS
Brigádní generál
Fllypi Ano 3PARA
Nadporučík
Tomin44 ANO S.A.R.
Podporučík
Zelko nemám team
Štábní praporčík
Soky Lost Comando
Štabní rotmistr
Salieri Ano ✅ Pendechos
Brigádní generál
misajurik ANO nemám team
Nadrotmistr
Kubis ASGOT
Podplukovník
Magy Ano Black Ghost
Brigádní generál
FranceLtPierre Ano 2e Regiment…
Nadpraporčík
Berry 13.JUDE prapor…
Nadpraporčík
Zipox Ano CCO
Podporučík
Vitus ANO Black Ghost
Nadpraporčík
Frogman SEAL Team 10 -…
Podplukovník
Zemi ANO SEAL Team 10 -…
Nadpraporčík
Lydecker nemám team
Nadporučík
lintrom ANO Strike Force…
Nadpraporčík
RIP93 Ano GRS - Group…
Nadrotmistr
Shmudla nemám team
Podpraporčík
Hanees ANO Šupácká legie
Praporčík
Filmaster nemám team
Kapitán
Remarq7 nemám team
Rotmistr
Host - Zedkors
Přidán od: FranceLtPierre
SKELETONS
Nadrotmistr
Luker ANO злые волки
Podpraporčík
Host - MrInfernal
Přidán od: zefyr
T.N.J.
Nadrotmistr
SH3RIF Ano GRS - Group…
Rotný
zefyr T.N.J.
Rotmistr
Sten nemám team
Nadpraporčík
SAMURAI Ano KATANA
Major
nightwolf Ano nemám team
Rotný
Host - Lopata
Přidán od: zefyr
T.N.J.
Rotmistr
Matujdi nemám team
Četař
JakubR nemám team
Podporučík
PetrKov Ano nemám team
Plukovník
skrem Strike Force…
Poručík
Keberdon
Nadporučík
LukeCZ Mittelhof
Nadrotmistr
Stryker nemám team
Rotný
Nogy Ano ASGOT
Plukovník
Lukas0006 C.A.A.S.
Rotmistr
Foxin ano nemám team
Rotný
Host - lucasHeavy
Přidán od: zefyr
T.N.J.
Svobodník
Foxout Ano nemám team
Rotný
Trollmantv123 nemám team
Rotmistr
Samusai179 nemám team
Rotmistr
George123 nemám team
Nadrotmistr
SeTT nemám team
Svobodník
MatesH nemám team
Nadrotmistr
TomPV ANO nemám team
Podpraporčík
Michvach nemám team
Svobodník
DRAGON29 nemám team
Rotný
Hypergon nemám team
Četař
Falkon Ano Lost Comando
Rotmistr
arachnofix ano nemám team
Vojín
Host - Rush
Přidán od: zefyr
T.N.J.
Vojín
Joz24 Ano División Azul
Rotmistr
palkman Lost Comando
Nadrotmistr
Thomas35 FOXHOUND
Štabní rotmistr
Dejvic FOXHOUND
Podpraporčík
Kumar Ano nemám team
Štabní rotmistr
Hraboshek nemám team
Rotný
SteveCZE Ano 2x V.B.K
Desátník
MichalB ANO nemám team
Desátník
KuraiYoru ano Black Ghost
Rotný
Wayne nemám team
Svobodník
Knedla nemám team
Desátník
JaraPolach nemám team
Vojín
majdamacek nemám team
Podpraporčík
DanielL nemám team
Desátník
MichaelaM nemám team
Nadrotmistr
PlayerCZ ANO nemám team
Desátník
VildaCZE nemám team
Svobodník
HOPR Black Ghost
Podporučík
Host - jakubPRO
Přidán od: HOPR
Black Ghost
Nadpraporčík
Samwell NE nemám team
Vojín
Klepo FOXHOUND
Rotný
Lukaso nemám team
Rotmistr
Buben nemám team
Rotný
Adaas96 nemám team
Nadrotmistr
mojmir A.T.T.
Podpraporčík
Johnykiller Ano
Nadrotmistr
Bacek FOXHOUND
Nadrotmistr
Kristyna ANO 2x nemám team
Vojín
Jakoubek66 nemám team
Rotmistr
Waffles nemám team
Rotný
SedloFakinOne Ne nemám team
Svobodník
Host - Zajicek
Přidán od: Tib
13.JUDE prapor…
Rotný
Swagrid ne Survivors
Vojín
Host - CzechKukysz
Přidán od: beny23
BackToSpawn
Vojín
Fayox nemám team
Vojín
Simi1421 nemám team
Svobodník
Andrej09cz
Vojín
Faas ANO Black Ghost
Četař
MadLion nemám team
Nadrotmistr
goldenbearrq nemám team
Vojín
jerzislav1988 nemám team
Štabní rotmistr
Kalasnikov1983
Vojín
Mike39 Ano nemám team
Desátník
BertikCZ nemám team
Desátník
Wrath nemám team
Svobodník
VeruKonec nemám team
Vojín
Adamz
Svobodník
Sova Ne nemám team
Desátník
Hajzlak nemám team
Vojín
Henry07 nemám team
Vojín
Ladas94 NE S.R.A.T SQUAD
Četař
maxicek nemám team
Svobodník
Stevie051 nemám team
Svobodník
Majk1993CZ Ne S.R.A.T SQUAD
Desátník
Host - Santorski
Přidán od: skrem
Rotmistr
ApplyV ANO nemám team
Vojín
Tatanasoftu
Vojín
LeosHorka
Vojín
Cinyradek nemám team
Vojín
HHanZZ Ne nemám team
Vojín
Osuri Ano nemám team
Vojín
Sanko77 Ano nemám team
Vojín
kobusak ANO USEC PMC
Vojín
William666 nemám team
Vojín
*Host - účastník přidaný ověřeným uživatelem
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 25.06.2023 21:00 | odpovědět |
Komentář akce: OIL NATION 15
Děkujeme všem hráčům za jejich účast i přes dopolední nepřízeň počasí. Náš obdiv tentokrát patří zejména modrým hráčům, kteří v první hře začínali na nejnáročnější pozici (a i přesto, že ze západu naráželi na velmi výkonné červené hráče a z jihu na žluté, kteří každý dobytý centimetr vykoupili několika zabitými) se i tak nevzdávali a bojovali dál.

Podrobně rozepsané výsledky jsou na našem instagramu, menší množství našich fotek pak na našem rajčeti.

Během letních prázdnin si dáme volno, které v půlce narušíme jedním akčním víkendem na základně ve Frýdku-Místku. Registrace na dvě plánované akce jsou již otevřeny. sobotu 29.7 (FM) vás zveme na "BLACKBOX 7", který se bude jako obvykle hrát (podobně jako Oil Nation) na 3 soupeřící strany. V neděli 30.7 pak můžete poprvé vyzkoušet akci "X-FIRE (No.4)" na Frýdecké základně s omezeným počtem hráčů.
TOMIN44 Podporučík | S.A.R. | 28.06.2023 21:00 |
Henry, děkuji za velmi povedený Oil Nation, vrátilo mi to vzpomínky na první tebou organizované hry, které jsem absolvoval. Podle zaslechnutých ohlasů jsem zaznamenal, že se hra líbila i ostatním, s výjimkou možná skupinky modrých, které trochu frustrovala naše neprolomitelná obrana první hry a pak zhoštění se nesnadného úkolu obrany barelů na pozicích 2 a 3. Jinak škoda, že nevyšly ty zbývající dvě víkendové akce, nápady to byly hodně zajímavé.
TIB | 13.JUDE PRAPOR AIRSOFT ŽDÁNICE | 25.06.2023 17:58 | odpovědět |
Komentář akce: OIL NATION 15
Supr akce, počasí se taky dalo, aspon nebylo vedro akci jsme si užili a těšíme se přístě.
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 25.06.2023 21:02 |
Díky, jsme rádi že sis to užil