GGC 2022 | Okres: Hodonín |
Pořadatel akce: Henry / Dosavadní hodnocení jeho akcí
Místo konání: Bývalý masokombinát, nyní "Duty Aréna" (Hodonín)
GPS: 48.849144256674414,17.103482593156333 | Google Maps
Pro přihlášení na akci musíte být přihlášen. Registrujte se!
Přihlaste se do systému je to ZDARMA!
Uzavření registrace: 13.10.2022 18:00
GPS souřadnice: 48.849144256674414,17.103482593156333
Akce se uskuteční za podmínek aktuálních vládních opatření.


Zveme vás na další ročník soutěže družstev, soupeřících o poháry za použití pouze plynových pistolí s tradicí od roku 2015. Koncepce soutěže vychází z boje pětičlenných družstev, které jsou bodově ohodnoceny a které vyselektují ty nejlepší. První místa budou ohodnocena poháry (zlatým, stříbrným a bronzovým). Hra je určena pouze pro plynové či manuální pistole (specifikované níže - žlutý text)

Tentokrát se bude opět hrát v areálu "Duty Aréna" (Hodonín). Pro rychlou intenzivní hru s pistolemi 5 na 5, byla označena jako perfektní.

K přihlášení není nezbytně nutné abyste se registrovali jako celá pětka. Registrovat se můžete i jako jednotlivci, či dvojice nebo trojice apod. Z volných hráčů se na všech předchozích soutěžích podařilo vždy postavit soutěžní pětice, které mnohdy získávaly i poháry.


Pokud nemáte plynovou pistoli a chtěli byste tuto soutěž vyzkoušet, nezoufejte. K zápůjčce budeme mít velké množství Glocků od WE (bližší info níže). K prodeji bude i omezené množství lahví s green gasem, či CO2 bombičky. Je ale vhodné si vše rezervovat na "airsoft-akce@seznam.cz" aby se na vás dostalo.

Zápis hráčů proběhne opět mezi 8:00 a 8:45. V 9:00 bude prostor uzamčen a začne brífink. Hráči, kteří přijedou pozdě nebo registraci provedou, ale budou se zdlouhavě chystat u aut, budou do areálu vpuštěni až po odstartování hry v cca 9:45. Hráči, kteří přijedou včas nechtějí čekat na opozdilce.


Na akci nabízíme zápůjčku zbraní, vysílaček, prodej kuliček, občerstvení i teplý oběd. Bližší informace najdete zde.


Registrujte se prosím pouze jedním ze dvou níže uvedených způsobů, nikoliv více najednou. DĚKUJEME
Registrací získáte zvýhodněné vstupné a je možná dvěma způsoby. Zde na koalici nebo odesláním e-mailu.
Vstup bez registrace je bez problému možný za standardní vstupné viz níže.


(1) - Registrace skrz airsoftkoalici: za registrované jsou považovaní pouze hráči, kteří zde mají účet a jejichž nick (přezdívka) se objeví v tabulce (níže).

(2) - Registrace zasláním emailu: touto možností můžete registrovat jednotlivce či celá družstva. Upozorňujeme, že registrace je kompletní až v okamžik, kdy vám přijde (do třech dní) potvrzení registrace. Poslední registrace přijímáme poslední čtvrtek před akcí v 18 hod, kdy se registrace uzavírá.

Jednotlivci zašlou email na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude uvedeno:
 - jméno nebo příjmení či přezdívka
 - můžete uvést i máte-li zájem o oběd dle nabídky, případně o kolik porcí
 - do předmětu emailu uveďte "GGC"

Tým nebo skupina hráčů se registruje odesláním emailu na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude:
 - název týmu (jen pokud se jedná o tým)
 - počet hráčů, kteří dorazí (od-do např. 3-5)
 - pokud se nejedná o tým, ale skupinu hráčů, vypište jména nebo příjmení či přezdívky hráčů
 - můžete uvést i máte-li zájem o oběd dle nabídky, případně o kolik porcí
 - do předmětu emailu uveďte "GGC"Kdy: sobota 15.10.2022 od 8:45
Kde: Bývalý masokombinát, nyní "Duty Aréna" (Hodonín)

Maximální limity zbraní: 1,68J měřeno s našemi 0,40g bb
Specifické omezení: žádné
Věkové omezení: od 18 let bez omezení | 15-18 let s potvrzením "info"| mladší 15 let zákaz

Obsazení: koncipováno až pro 10 pětičlenných družstev
Respawn: není / jedno kolo, jeden život
Pyrotechnika: veškerá pyrotechnika přísně ZAKÁZÁNA!
Občerstvení: ano, včetně možnosti teplého oběda
Za kolik: při včasném příjezdu do 8:45:
 300,- (+ 20,- vratná záloha) standardní vstupné pro neregistrované hráče*
 250,- (+ 20,- vratná záloha) zvýhodněné vstupné pro řádně registrované hráče* (info výše)


* Při zápisu po 8:45 bude vstupné navýšeno o 30 Kč a dotyčným nebude umožněn výběr strany
* U registrace musí hráči bez vyzvání předložit vlastní reflexní vestu. Vstup bez reflexní vesty navýší vstupné o 30 Kč nebo může být dotyčnému nabídnuta koupě nové vesty za 60 Kč.


- Maximální kinetická energie VŠECH zbraní je omezena na 1,68J s našimi kuličkami o váze 0,40g
- Limit se započtenými tolerancemi je: 1,81J
- Úsťové rychlosti měříme vždy s našimi kuličkami o váze 0,40g
- Zbraně budeme měřit všem hráčům ještě před registrací
- Povolený pohon je pouze BlueGas, GreenGas, manuální, Propan, CO2 a RedGas (pokud splní limity)
- Na této soutěži je zákaz používat zbraně na bázi HPA, hráči vybaveni těmito zbraněmi nebudou vpuštěni do hry

Specifikace použitých zbraní
Při soutěži smí být použity pouze airsoftové pistole (NE SMG!) na manuální, či plynový pohon (NE HPA). Zásobníky užité v těchto pistolích musí být tlačné (točáky jsou zakázány). Bude určeno maximální množství kuliček (bude upřesněno na brífingu 40-60bb), které celkem budete moci mít nachystány v zásobnících na začátku každého kola (namátkově může být zkontrolováno). 
Během boje si budete moci zásobníky doplnit plynem i kuličkami.

Pistole by měly být co nejpodobnější továrnímu vzhledu. Nesmí mít nasazeny žádné konverzní kity, pažby, výrazně delší hlavně ani zaměřovací zařízení, jako jsou kolimátory či lasery. Povoleny jsou pouze svítilny. Pistole musí dodržet maximální limit 1,68J  m/s (s našimi kuličkami o váze 0,40g). Jsou zakázány všechny pistole na elektrický pohon (AEP). Dále jsou zakázány revolvery dan wesson překračující limit úsťové rychlosti a pistole poháněné HPA.

Všechny výše uvedené limitace jsou nastaveny proto, aby bylo vybavení hráčů co nejpodobnější a o výsledku rozhodlo umění boje taktiky a spolupráce a ne 20 zásobníků naplněných kulemi, či pistole s metr a půl dlouhou hlavní předělaná na sniperku.

Každý hráč MUSÍ MÍT adekvátní ochranu zraku ve formě ochranných brýlí určených pro airsoft (ne mřížkové!). Ty bude nosit v souladu s návodem k použití po celou dobu, po kterou se bude pohybovat nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech). Hráč, který brýle v těchto prostorech nosit nebude, vystavuje se obrovskému riziku destruktivního poranění očí. Činí tak proti pravidlům a na vlastní odpovědnost.

Berte prosím na vědomí, že při hře samotné může dojít ke střelbě na vaši osobu i na velmi krátké vzdálenosti, což je v rozporu s etikou, ne však s pravidly akce. Důrazně tedy doporučujeme vzít si odpovídající ochranné pomůcky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma atp. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které neodpovídá pořadatel ani střelec.08:00 - 08:45 Zápis hráčů
09:05 - 09:30 Brífink
09:40 - 09:50 Začátek soutěže
15:30 - 17:00 Konec soutěže (v závislosti na počtu týmů)


Jedná se o soutěž až deseti družstev, které jsou složeny vždy z pěti členů. Tato družstva spolu budou vždy bojovat systémem 2x každý s každým. Na závěr akce, po bodovém vyhodnocení se dozvíme, kdo je nejlepší. Nemá-li váš (reálný) tým 5 členů, nevadí - družstvo které složíte pro tuto akci, může obsahovat členy různých (reálných) týmů, nebo může být složen z jednotlivců. Je-li váš tým tak velký, že poskládáte dvě soutěžní skupiny (z nichž je jedna neúplná), nesmí být při soutěži neúplné skupině zapůjčováni hráči z úplné skupiny stejného týmu.

Cíl týmů
Ve velmi krátkém čase (bude upřesněn na brífingu), eliminovat co nejvíce členů nepřátelského týmu, a postoupit co nejdál na herním poli. V neposlední řadě hrát samozřejmě fér.

Bodování
Základní bodové hodnocení je udělováno za zásah nepřítele a naopak penalizace jsou udělovány za nepřiznávání. Na hřišti bude na fair play dohlížet několik rozhodčích. Pro udělení motivace k pohybu / zabránění kempení, jsou další body strhávány / přičítány za pohyb týmu po hřišti. Následuje přesné bodové hodnocení vašeho družstva:

 + 1 bod - eliminace nepřátelského hráče

Herní zóna obsahuje několik jasně specifikovaných bodovaných sekcí. Jak už bylo psáno výše, chceme zabránit kempování, a tak budeme motivovat hráče získáváním bodů za postup na hřišti.

 - 3 body - pokud se hráči nedostanou do žádné z bodovaných zón
 + 3 body - dostane-li se alespoň jeden hráč (i přesto že nepřežije do konce) do středové místnosti
 + 6 bodů - dostane-li se alespoň jeden hráč (i přesto že nepřežije do konce) do startovací zóny nepřítele


Na postup po hřišti budou opět dohlížet rozhodčí, kteří tuto skutečnost budou zaznamenávat a vyhodnocovat (více informací na brífinku). Každé kolo končí vypršením časového limitu, nebo eliminací posledního hráče jednoho z týmů. Týmy, které budou pravidelně záměrně kempit mohou zpětně při vyhodnocování získat extra záporné body. Modelová situace: tým který se nebude hýbat a podaří se mu při kempení zastřelit všechny nepřátele dostane 2 body. Tým který však zaútočí, dostane se přes střed až k nepříteli a eliminuje dva nepřátele, získá bodů 8. Pokud někdo během akce použije dávku tak, že to jeho týmu dopomůže k vítězství, nebo bude dávky jakkoliv zneužívat, bude bodově penalizován, stejně tak jako výrazně kempící týmy.Na akci si můžete kdykoliv pronajmout jednu z mnoha pistolí Glock 17 od WE, které budou k dispozici. Zbraň získáte od organizátora. Cena zápůjčky na celou akci vč. celkem dvou zásobníků a záruky okamžité výměny v případě závady je 300 Kč. Zbraň nebo tlumič uvedený níže, si případně můžete i předem rezervovat a to odesláním emailu s žádostí na "airsoft-akce@seznam.cz". (Info o zbraních)

Navíc budeme mít k zápůjčce i miniaturní, ale přesto výkonné nasvětlovací tlumiče XT301 MK2 s montáží na pro pistole WE (250 Kč) a k prodeji malé balíčky svítících kulí á 250 ks za 50 Kč.

Na akci je možné zapůjčit si i jednu z vysílaček. K dispozici je omezené množství vysílaček s podkanály (uváděný dosah 5 km) za 50,- Kč.

Občerstvení naleznete v době mezi 11. a 15. hodinou ve stánku FOOD UND DRINKS. Je zde možno zakoupit produkty uvedené níže a navíc je možno při polední pauze (přednostně pro hráče, kteří projevili zájem při registraci) zakoupit Ostravskou klobásu s chlebem a přílohou dle chuti za 50,- Kč.


Při zápisu hráčů, mohou být zúčastnění vyzvaní k podpisu, kterým stvrdí nejen znalost všech všeobecných pravidel, kterými se řídí všechny akce, pořádané portálem airsoftgods.cz (tedy i tato) "odkaz na tyto pravidla", ale i znalost na této stránce uvedených pravidel k dané akci, která rozšiřují výše uvedená všeobecná pravidla.

Čtěte pozorně:
Na této akci ručí každý sám za sebe a za svoje činy. Je nutné uvědomit si, že se jedná o airsoftovou akci, při které po sobě účastníci střílí airsoftovými zbraněmi. Ty mohou způsobit bolestivá či krvácivá zranění, poškození chrupu a dokonce i destruktivní poranění očí atd. Každý účastník odpovídá za ochranu svého zraku a je povinen jej adekvátně chránit kvalitními brýlemi určenými pro airsoft. Brýle musí být nasazeny po celou dobu přítomnosti na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech. Za adekvátní ochranu zraku nejsou považovány brýle a masky s mřížkou v zorném poli!

Důrazně doporučujeme vzít si i odpovídající nepovinné ochranné prostředky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, ochrana chrupu, helma nebo další ochranné prostředky v závislosti na tom, jakou míru rizika případného zranění jste ochotni podstoupit. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné nepovinné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které neodpovídá pořadatel ani střelec. Pokud někdo někomu způsobí střelbou nebo jiným chováním jakoukoliv újmu či zranění nad rámec běžných zranění, tento incident se bude vždy řešit ve smyslu střelec/viník v interakci se zasaženým/poškozeným. Pořadatel za to nenese odpovědnost.

Dále je nutné dbát při pohybu po prostoru zvýšené opatrnosti, protože prostor ve kterém se akce odehraje není ideální a vyskytují se na něm níže uvedené neoznačené závady. Všichni hráči do prostoru vstoupí na vlastní nebezpečí a budou se v něm pohybovat s nejvyšší mírou opatrnosti a ostražitosti. V případě, že se kterýkoliv z hráčů zraní vlivem své neopatrnosti, pořadatel za to nenese odpovědnost. Na mnoha místech se zde vyskytují neoznačené: pařezy, díry, zákopy, výkopy, kanály bez poklopů, kameny, kluzká místa, příkopy, spadlé stromy, vstupy do podzemních prostor, odřezané zbytky trčícího železa, desky na zemi s trčícími rezavými hřebíky, sutiny a velmi nebezpečná neoznačená výšková převýšení nezabezpečená zábradlím. Statika objektů je v obzvláště špatném stavu a hrozí jejich zřícení, proto je vstup do nich a na jejich střechy přísně zakázán stejně tak jako přibližování se k nim na méně než 2 metry. Registrací, zapsáním se na akci či vstupem do herního prostoru potvrzujete, že se budete řídit pravidly akce i všeobecnými pravidly airsoftgods.cz, že všechny výše uvedené skutečnosti berete na vědomí a že se akce chcete zúčastnit i s vědomím všech výše uvedených rizik.

userodpověď 1TeamÚčast na akcíchHodnost
Tib 13. jude prapor AS Ždánice 13.JUDE prapor…
Salieri Pendechos Pendechos
Major
Counter27 Pendechos Pendechos
Štábní praporčík
Zipox Pendechos CCO
Nadpraporčík
m4rt1ncz Pendechos Pendechos
Nadporučík
Kocur Pendechos nemám team
Rotmistr
jakubPRO Black Ghost
Vojín
*Host - účastník přidaný ověřeným uživatelem
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 21.09.2022 14:10 | odpovědět |
Komentář akce: GGC 2022
Do soutěže zbývá 3,5 týdne a aktuálně jsou přihlášeny skrze koalici a emaily celkem 4 týmy. Video z minulého ročníku najdete ve videogalerii, nebo na tomto odkazu https://youtu.be/4Lzefm_kDPg.