GUARDIAN:4 (4TH) | Okres: Opava |
Pořadatel akce: Henry / Dosavadní hodnocení jeho akcí
Místo konání: Bývalá raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy)
GPS: 49.78091588283721,17.915847301483154 | Google Maps
Pro přihlášení na akci musíte být přihlášen. Registrujte se!
Přihlaste se do systému je to ZDARMA!
Uzavření registrace: 17.11.2021 20:00
GPS souřadnice: 49.78091588283721,17.915847301483154


Akce se uskuteční za podmínek aktuálních covidových opatření.

Zveme vás na další pokračování akce Guardian:4 vyznačující se několika omezeními, která jí dělají o něco taktičtější. Naplánována je na sobotu 20.11 pro areál bývalé raketové základny v Leskovci (nedaleko Opavy). Pravidla budou opět nastavena tak, že zvýhodněni budou hráči s tlačnými zásobníky.

 - Omezená kinetická energie pro všechny zbraně 1,68J (aeg 130 m/s)
 - Vyřazení primární zbraně při zásahu do ní
 Zákaz účasti sniperů
 - Účastníci kteří budou mít ve výbavě točné zásobníky smí celou akci střílet pouze na jednotlivé
 - Účastníci užívající pouze tlačné zásobníky budou bez omezení režimu střely (střílí i dávkami)
 - Výjimka v souvislosti se zásobníky platí pro hráče s kulomety viz níže
 - Pokud nebude příliš sucho, kterýkoliv hráč může házet dýmovnice, jejichž dým bude eliminovat všechny živé hráče.
 - Hráči nebudou na začátku hry znát pozice stožárů
 - V prostoru budou rozmístěny obálky s výhodami (zkrácení respawnu, mapy pro hráče apod.)
 - Delší oživovací frekvence (každá půl hodina) nebo okamžitě pokud se na mrtvolišti sejde nejméně 5 hráčů
 - Registrace je otevřena maximálně pro 60 hráčů
 - Neregistrovaní s výrazně vyšším vstupným

Info pro hráče s kulomety: výjimku z omezení režimu střelby pro hráče užívající jiné než tlačné zásobníky tvoří pouze hráči s lehkými kulomety jako M249, M240, M60, PKM, PKP, RPD či RPK, kteří můžou jako podpora použít střelbu dávkou i s užitím točného či bubnového zásobníku s elektrickým dotáčením. Tato výjimka se nevztahuje na hráče, kteří si vloží bubnový zásobník nebo točák např. do útočné pušky M4 nebo AK a budou jej považovat za kulomet.


Zápis hráčů proběhne opět mezi 8:00 a 8:45. V 9:00 bude areál uzamčen a začne brífink. Hráči, kteří přijedou pozdě nebo registraci provedou, ale budou se zdlouhavě chystat u aut, budou do areálu vpuštěni až po odstartování hry v cca 9:45. Hráči, kteří přijedou včas nechtějí čekat na opozdilce.

Na akci nabízíme zápůjčku zbraní, baterií a vysílaček. Bližší informace najdete zde.


je možná dvěma způsoby. Registrací zde na koalici, nebo odesláním e-mailu.
Registrujte se prosím pouze jedním ze dvou níže uvedených způsobů, nikoliv více najednou. DĚKUJEME

(1) - Registrace skrz airsoftkoalici: za registrované jsou považovaní pouze hráči, kteří zde mají účet a jejichž nick (přezdívka) se objeví v tabulce (níže).

(2) - Registrace zasláním emailu: touto možností můžete registrovat jednotlivce či skupiny. Upozorňujeme, že registrace je kompletní až v okamžik, kdy vám přijde (do třech dní) potvrzení registrace. Poslední registrace přijímáme poslední středu před akcí ve 20 hod, kdy se registrace uzavírá.

Jednotlivci zašlou email na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude uvedeno:
 - jméno nebo příjmení či přezdívka
 - do předmětu emailu uveďte "G4"

Tým nebo skupina hráčů se registruje odesláním emailu na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude:
 - název týmu (jen pokud se jedná o tým)
 - počet hráčů, kteří dorazí (od-do např. 3-5)
 - pokud se nejedná o tým, ale skupinu hráčů, vypište jména nebo příjmení či přezdívky hráčů
 - do předmětu emailu uveďte "G4"

Registrace skrz Facebook: již bohužel neakceptujeme. Kvůli novým úpravám FB už není možné stahovat seznamy uživatelů registrovaných na FB. Proto pro registraci využijte pouze jeden ze dvou výše uvedených způsobů. Děkujeme za pochopení.

(X) - Vstup bez registrace: je bez problému možný za standardní vstupné viz níže.Kde: Bývalá raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy)
GPS: 49.7811403N, 17.9157697E
Kdy: sobota 20.11.2021 od 8:45
Omezení úsťové rychlosti: 1,68J (AEG 130 m/s s 0,20g bb), výjimky uvedeny níže.
Obsazení: koncipováno pro 40-60 hráčů
Věkové omezení: od 18 let bez omezení | 15-18 let pouze s potvrzením** | mladší 15 let zákaz
Respawn: hromadný každá 30. minuta nebo okamžitý pokud se sejde 5 hráčů
Pyrotechnika: povoleny pouze dýmovnice bez zvukového efektu (pouze v případě že nebude sucho)
Občerstvení: ano kompletní sortiment avšak bez klobás
Za kolik: při včasném příjezdu do 8:45:

 180,- (+ 20,- vratná záloha) standardní vstupné pro neregistrované hráče*
 150,- (+ 20,- vratná záloha) zvýhodněné vstupné pro řádně registrované hráče* (info výše)


* U registrace musí hráči bez vyzvání předložit vlastní reflexní vestu. Vstup bez reflexní vesty navýší vstupné o 30 Kč nebo může být dotyčnému nabídnuta koupě nové vesty za 60 Kč.

* Při pozdním příchodu (po 8:45), budou muset dotyční vyčkat na znovuotevření areálu (cca 9:45) a bude jim navýšeno vstupné o 30 Kč. Navíc dotyčným nebude umožněn výběr strany.

** Hráči ve věku mezi 15 a 18 lety musí dorazit s kompletně vyplněným formulářem určeným pro mladistvé. Bez kompletně vyplněného formuláře nebudou vpuštěni do hry. Pro ověření věku také můžou být požádáni o předložení občanského průkazu. To samozřejmě není jejich povinností, bez jeho předložení však nebudou vpuštěni do areálu. Odkaz na stažení příslušného formuláře: www.airsoftgods.cz/download/formular_15az18let.rtf


- POZOR!! Akce se mohou zúčastnit pouze hráči splňující níže uvedené limity kinetické energie nebo úsťové rychlosti. Snipeři se silnějšími zbraněmi se tak akce nesmí zúčastnit.

- Maximální kinetická energie zbraní je omezena na 1,68J s našimi kuličkami o váze 0,40g
- AEG budeme měřit s kuličkami o váze 0,20g přičemž úsťová rychlost je omezena na 130 m/s
- Limity se započtenými tolerancemi jsou: 1,81J, AEG 135 m/s
- Úsťové rychlosti měříme vždy s našimi kuličkami o váze 0,20g nebo 0,40g
- Zbraně měříme buďto namátkově nebo všem hráčům ještě před registrací

- Každý hráč musí být vybaven reflexní vestou. Hráči kteří při registraci nepředloží reflexní vestu budou mít navýšené vstupné
- Na našich akcích je zákaz používat zbraně na bázi HPA, hráči vybaveni těmito zbraněmi nebudou vpuštěni do hry
- Zákaz používání laserových zaměřovačů

Každý hráč MUSÍ MÍT adekvátní ochranu zraku ve formě ochranných brýlí určených pro airsoft (ne mřížkové!). Ty bude nosit v souladu s návodem k použití po celou dobu, po kterou se bude pohybovat nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech). Hráč, který brýle v těchto prostorech nosit nebude, vystavuje se obrovskému riziku destruktivního poranění očí. Činí tak proti pravidlům a na vlastní odpovědnost.

Berte prosím na vědomí, že při hře samotné může dojít ke střelbě na vaši osobu i na velmi krátké vzdálenosti, což je v rozporu s etikou, ne však s pravidly akce. Důrazně tedy doporučujeme vzít si odpovídající ochranné pomůcky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma atp. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které neodpovídá pořadatel ani střelec.08:00 - 08:45 Zápis hráčů
09:05 - 09:30 Rozdělení stran a brífink
09:40 - 09:50 Začátek akce
12:00 - 12:30 Polední pauza
12:45 - 13:00 Začátek druhé části akce při které se vymění
15:00 - 15:30 Konec akce


Pokud znáte mód conquest z battlefieldu, první dva odstavce nemusíte číst. Akce se bude točit okolo získávání stožárů s vlajkami, které budou rozmístěny po bitevním poli. U každého získaného stožáru se začne přičítat čas vašemu týmu (více stožárů - více času - více "bodů"). Je ale samozřejmě třeba hlídat, aby vámi těžce vybojované stožáry nezískal nepřítel, v tom případě byste se měli snažit mu je opět získat zpět. Na konci celé hry se sečtou zvlášť časy / body každé ze stran a vyhrává strana, která byla úspěšnější v útoku i v obraně.

Celá akce se rozdělí na dvě části. První část potrvá cca od 9:30 do 12:00. Ve 12:00 bude půlhodinová pauza na oběd, při které se mimo jiné můžou přesunem hráčů vyrovnat strany (tak aby byla hra co nejvyváženější), načež ve 12:45 - 13:00 začne druhá část při které se protočí strany (potrvá do 15 hod) a ta rozhodne o vítězi.


Doplňující pravidla: Zásahem do primární zbraně bude zbraň vyřazena a obnovena může být pouze na respawnu. Budou se tedy hodit záložky. Hráči začnou bez map a bez informací o pozici stožárů. Po startu tedy nevyběhnou cíleně velké skupiny k nejbližším stožárům, ale pravděpodobně se vydají menší skupinky opatrně do prostoru, kde budou hledat stožáry a boxy.

Boxy budou obsahovat výhody pro danou stranu (každá strana bude mít svoje označené bedny). Uvnitř naleznete například kótované mapy pro lepší komunikaci vysílačkami (bez vyznačených klíčových míst), box s medipackem (zkracujícím respawn) nebo mapu odhalující pozice všech stožárů a boxů.


Všeobecná jednotná pravidla všech akcí, které za airsoftgods.cz pořádáme se dočtete na webu airsoftgods.cz. Odkaz zde: http://www.airsoftgods.cz/index?page=rules . Ostatní pravidla specifická pro tuto akci se dočtete na této stránce (viz výše i níže). 

Rozdělení a označení stran - hráči budou rozděleni k jednotlivým stranám dle vlastního uvážení až během brífinku. Při zjevné nevyváženosti můžou být někteří hráči vyzváni k přechodu k protistraně. Barevné rozlišení jednotlivých stran bude oznámeno na brífinku. Všichni hráči budou označeni barevnou páskou na obou pažích.

Číselné označení hráčů - každý hráč bude při vstupu do areálu vybaven viditelným číselným označením. To slouží k jeho identifikaci v situaci, kdyby porušoval pravidla nebo by nepřiznával. Funguje to tak, že v případě, když jste si na 100% jisti, že jste zasáhli hráče a on vám nepřiznal a ani po upozornění neodchází na mrtvolište, zvednete se a se zvednutou rukou nebo nasazenou reflexní vestou (prostě se budete chovat jako zasažený hráč), dojdete k tomuto hráči a buď si situaci v klidu vyříkáte nebo si zjistíte jeho číslo (které vysílačkou nahlásíte organizátorovi na kanálu 8 nebo si ho zapamatujete a nahlásíte ho později). Po zjištění tohoto čísla se vrátíte zpět na svoji původní pozici, sundáte reflexní vestu a pokračujete ve hře.

Komunikace, vysílačky, frekvence - užití kanálů bude omezeno pouze v případě PMR. Jejich rozdělení proběhne na brífinku, kanál 8 však bude určen VÝHRADNĚ PRO ORGANIZÁTORY! Odposlech cizích kanálů je povolen, ale mluvení do nich nebo jiné rušení je zakázáno. Děkujeme předem všem, kteří budou dodržovat tuto vysílací kázeň.

Kameramani, fotografové, reportéři - musí být označeni reflexními vestami a v případě nošení ochranných brýlí pro ně platí stejná pravidla jako pro ostatní hráče. V případě, že se aktivně nezúčastní akce, mají vstup zdarma. Do kameramanů se nesmí střílet avšak upozorňujeme, že není možno zaručit, že během akce nedojde k jejich zásahu. Proto upozorňujeme, že je jejich pohyb na vlastní nebezpečí a že při zásahu do zařízení a případném poškození není možno vymáhat náhradu po střelci pokud se nejednalo o zjevný úmysl. Kameramani, fotografové, reportéři, do hry vstupují na vlastní zodpovědnost, pořadatel akce za případné škody v žádném případě neodpovídá.Na akci si můžete kdykoliv pronajmout jednu z mnoha zbraní (AEG), které budou k dispozici. Zbraň získáte od organizátora. Cena zápůjčky na celou akci vč. baterie, točného zásobníku a záruky okamžité výměny v případě závady je 300 Kč. Zbraň si případně můžete i předem rezervovat a to odesláním emailu s žádostí na "airsoft-akce@seznam.cz". (Info o zbraních)

Na akci je možné zapůjčit si i jednu z vysílaček. K dispozici je omezené množství vysílaček s podkanály (uváděný dosah 5 km) za 50,- Kč.

Občerstvení naleznete v době mezi 12. a 15. hodinou ve stánku FOOD UND DRINKS. Je zde možno zakoupit produkty uvedené níže.

 - Rozlévané nealko nápoje 0,5 l od 20,- Kč
 - Chlazené rozlévané nealko nápoje 0,5 l od 25,- Kč
 - Energetický nápoj v plechovce 0,25 l od 20,- Kč
 - Nealkoholické pivo Birel v plechovce 0,5 l od 25,- Kč
 - Káva nebo čaj 0,18 l od 20,- Kč
 - Čokoládové tyčinky nebo müsli tyčinky od 15,- Kč
 - Instantní nudlová polévka 0,3 l za 30,- Kč


Při zápisu hráčů, budou všichni zúčastnění vyzvaní k podpisu, kterým stvrdí nejen znalost všech všeobecných pravidel, kterými se řídí všechny akce, pořádané portálem airsoftgods.cz (odkaz na tyto pravidla), ale i znalost na této stránce uvedených pravidel k dané akci, která rozšiřují výše uvedená všeobecná pravidla.

Na akci ručí každý sám za sebe a za svoje činy. Je nutné uvědomit si, že se jedná o airsoftovou akci, při které po sobě účastníci střílí zbraněmi, které můžou způsobit bolestivá či krvácivá zranění a dokonce i fatální poranění očí. Kromě nutných ochranných brýlí (které musí být nasazeny po celou dobu nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech) důrazně doporučujeme vzít si i odpovídající ochranné prostředky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma nebo další ochranné prostředky v závislosti na tom, jakou míru rizika jste ochotni podstoupit. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které pořadatel neodpovídá.  Pokud někdo někomu způsobí střelbou nebo jiným chováním jakoukoliv újmu či zranění nad rámec běžných zranění, tento incident se bude vždy řešit ve smyslu střelec/viník v interakci se zasaženým/poškozeným. Pořadatel za to nenese odpovědnost.

Dále je nutné dbát při pohybu po prostoru zvýšené opatrnosti, protože prostor ve kterém se akce odehraje není ideální a vyskytují se na něm níže uvedené neoznačené závady. Všichni hráči do prostoru vstoupí na vlastní nebezpečí a budou se v něm pohybovat s nejvyšší opatrností. V případě, že se kterýkoliv z hráčů zraní vlivem své neopatrnosti, pořadatel za to nenese odpovědnost. Na mnoha místech se zde vyskytují neoznačené: pařezy, díry, zákopy, výkopy, kanály bez poklopů, kameny, kluzká místa, příkopy, vstupy do podzemních prostor, trčící železa, desky na zemi s trčícími rezavými hřebíky, sutiny a velmi nebezpečná neoznačená výšková převýšení nezabezpečená zábradlím. Statika objektů je v obzvláště špatném stavu a hrozí jejich zřícení, proto je vstup do nich přísně zakázán stejně tak jako přibližování se k nim na méně než 2 metry. Registrací, zapsáním se a vstupem do prostoru potvrzujete, že se budete řídit pravidly akce i všeobecnými pravidly airsoftgods.cz, že všechny výše uvedené skutečnosti berete na vědomí a že se akce chcete zúčastnit i s vědomím všech výše uvedených rizik.

UživatelTeamÚčast na akcíchHodnost
Spec INFIDELS
Generál poručík
Host - Uživatel1
Přidán od: Henry
nemám team
Chuck Norris
Host - Uživatel2
Přidán od: Henry
nemám team
Armádní generál
Host - Uživatel3
Přidán od: Henry
nemám team
Generál major
Tomin44 S.A.R.
Praporčík
Pupikus O.D.S.T
Chuck Norris
Radar Xteampv
Armádní generál
Haness Brothers in…
Nadporučík
Midas O.D.S.T
Kapitán
Host - Tami
Přidán od: Radar
Xteampv
Podporučík
Perak Pasivní Zálohy
Štábní praporčík
Kubis O.D.S.T
Kapitán
Kozicson Brothers in…
Četař
knapis Brothers in…
Četař
Indos111 Black crows
Rotmistr
Switcher Morkovice AS
Rotný
Frogman SEAL Team 10 -…
Kapitán
Whitewolf nemám team
Rotmistr
Chloupekk Black crows
Štábní praporčík
MACHINA Béčka
Rotný
NikVonBorova nemám team
Rotný
TazmanVonBorova nemám team
Rotmistr
Host - rolfcze
Přidán od: GeorgioCZE
nemám team
Rotmistr
Bangor Béčka
Rotný
Filmaster nemám team
Štabní rotmistr
KarloSs428 nemám team
Podpraporčík
Redcap EVO SIX
Nadporučík
Smrk SEAL Team 10 -…
Praporčík
Hendys nemám team
Četař
kryzak8 nemám team
Rotný
DaweH Crusaders Opava
Vojín
SAMURAI KATANA
Poručík
GeorgioCZE nemám team
Podporučík
Host - andress
Přidán od: GeorgioCZE
nemám team
Praporčík
Zlatovar nemám team
Svobodník
Lukas0006 C.A.A.S.
Rotný
Cenda161 nemám team
Četař
KaniCZEk ASJ
Štabní rotmistr
Jaroslav183 nemám team
Četař
Host - Juras555123
Přidán od: SAMURAI
KATANA
Nadrotmistr
Gerny Black crows
Rotmistr
Peci Black crows
Rotmistr
omegacz nemám team
Svobodník
Adis81 Čubáci
Svobodník
Yenosh nemám team
Svobodník
Dephande Čubáci
Desátník
AblaDabla nemám team
Vojín
MaverickCZ nemám team
Rotmistr
Kantas nemám team
Rotný
Sanzi33 Čubáci
Četař
pavepv18 Moravian…
Rotný
mli1180 S.A.R.
Vojín
Tom88 nemám team
Vojín
prakobzol nemám team
Vojín
ducklin Béčka
Vojín
*Host - účastník přidaný ověřeným uživatelem
TOMIN44 Praporčík | S.A.R. | 03.12.2021 17:21 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (4th)
Jsou nakonec nějaké fotky z Guardianu? Viděl jsem tam jednoho chlapíka běhat s foťákem, tak jestli to čteš, nebo jestli má na něj někdo kontakt, rád bych se na ně podíval - a věřím, že je nás víc.
TOMIN44 Praporčík | S.A.R. | 22.11.2021 19:35 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (4th)
U Henryho akcí prostě nemůžu jinak, než vyzdvihnout nejen bezchybnou organizaci, ale i jedinečnou atmosféru, kterou v sobě mají. Byť to máme s týmem do Leskovce/Frýdku trochu dál, je pro nás svátek se jich účastnit - a tato akce nebyla výjimkou. Těšíme se zase příště.
PRAKOBZOL Vojín | NEMÁM TEAM | 20.11.2021 20:36 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (4th)
Taky děkuji za supr akci, jen škoda, že se mi v půlce rozesral kver...Budu se těšit na další

TAZMANVONBOROVA Rotmistr | NEMÁM TEAM | 20.11.2021 18:07 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (4th)
Henry, opět super akce! 130ky a tlačáky mají něco do sebe. Všem hráčům diky za pohotovou hru, dost mě to bavilo. Snad brzo na viděnou.
HOUSEN Podpraporčík | 173RD ABN. BDE. PV/CZ | 21.11.2021 16:18 |
Pokud to tak opravdu bylo, začínají mě henryovky opět zajímat
TOMIN44 Praporčík | S.A.R. | 22.11.2021 19:46 |
Můžu potvrdit. Možná by nebylo od věci mít víc akcí omezených na 130 m/s s tlačáky, třeba i nějaké Projecty - ale samozřejmě záleží, jestli na to bude dostatečně kladná odezva. Každopádně jsem si bez problémů zahrál i na 150 m/s akcích s kvérem nastaveným na 1,7 J.
GREYG6 Svobodník | NEMÁM TEAM | 19.11.2021 13:57 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (4th)
Kdyby někdo chtěl vzít zítra z Ostravy dej vědět FB : Liborek Grey