GUARDIAN:4 (2ND) | Okres: Opava |
Pořadatel akce: Henry / Dosavadní hodnocení jeho akcí
Místo konání: Bývalá raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy)
GPS: 49.78091588283721,17.915847301483154 | Google Maps
Pro přihlášení na akci musíte být přihlášen. Registrujte se!
Přihlaste se do systému je to ZDARMA!
Uzavření registrace: 26.05.2021 20:00
GPS souřadnice: 49.78091588283721,17.915847301483154


Akce se uskuteční za podmínek aktuálních covidových opatření. Pokud nebudou povoleny akce do 50 hráčů, akce bude zrušena.

Po dlouhé koronavirové pauze Vás zveme na druhé pokračování taktické akce Guardian:4, která se uskuteční na raketové základně v Leskovci a to v neděli 30.5. Pravidla budou nově nastavena tak, že zvýhodněni budou hráči s tlačnými zásobníky. Doporučujeme důkladné pročtení níže uvedených bodů.

 - Omezená kinetická energie pro všechny zbraně 1,68J (aeg 130 m/s)
 - Vyřazení primární zbraně při zásahu do ní
 Zákaz účasti sniperů
 - Účastníci kteří budou mít ve výbavě točné zásobníky smí celou akci střílet pouze na jednotlivé
 - Účastníci užívající pouze tlačné zásobníky budou bez omezení režimu střely (střílí i dávkami)
 - Výjimka v souvislosti se zásobníky platí pro hráče s kulomety viz níže
 - Hráči nebudou na začátku hry znát pozice stožárů
 - V prostoru budou rozmístěny obálky s výhodami (zkrácení respawnu, mapy pro hráče apod.)
 - Delší oživovací frekvence (každá půl hodina) nebo okamžitě pokud se na mrtvolišti sejde nejméně 5 hráčů
 - Registrace je otevřena maximálně pro 50 hráčů
 - Neregistrovaní s výrazně vyšším vstupným

Info pro hráče s kulomety: výjimku z omezení režimu střelby pro hráče užívající jiné než tlačné zásobníky tvoří pouze hráči s lehkými kulomety jako M249, M240, M60, PKM, PKP, RPD či RPK, kteří můžou jako podpora použít střelbu dávkou i s užitím točného či bubnového zásobníku s elektrickým dotáčením. Tato výjimka se nevztahuje na hráče, kteří si vloží bubnový zásobník nebo točák např. do útočné pušky M4 nebo AK a budou jej považovat za kulomet.


Zápis hráčů proběhne opět mezi 8:00 a 8:45. V 9:00 bude areál uzamčen a začne brífink. Hráči, kteří přijedou pozdě nebo registraci provedou, ale budou se zdlouhavě chystat u aut, budou do areálu vpuštěni až po odstartování hry v cca 9:45. Hráči, kteří přijedou včas nechtějí čekat na opozdilce.

Na akci nabízíme zápůjčku zbraní, baterií a vysílaček. Bližší informace najdete zde.

Poznámka: dle aktuálních nařízení nesmí být prodáváno klasické občerstvení jako rozlévané nápoje (kofola, kafe, čaj) nebo teplé pokrmy (klobásy, polévky). Na akci tak bude občerstvení řešeno formou maloobchodního prodeje. V nabídce tak budou balené nápoje (nealko pivo, energetické nápoje) nebo čokoládové tyčinky (7 days, corny, tatranky apod).


je možná dvěma způsoby. Registrací zde na koalici, nebo odesláním e-mailu.
Registrujte se prosím pouze jedním ze dvou níže uvedených způsobů, nikoliv více najednou. DĚKUJEME

(1) - Registrace skrz airsoftkoalici: za registrované jsou považovaní pouze hráči, kteří zde mají účet a jejichž nick (přezdívka) se objeví v tabulce (níže).

(2) - Registrace zasláním emailu: touto možností můžete registrovat jednotlivce či skupiny. Upozorňujeme, že registrace je kompletní až v okamžik, kdy vám přijde (do třech dní) potvrzení registrace. Poslední registrace přijímáme poslední středu před akcí ve 20 hod, kdy se registrace uzavírá.

Jednotlivci zašlou email na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude uvedeno:
 - jméno nebo příjmení či přezdívka
 - do předmětu emailu uveďte "G4"

Tým nebo skupina hráčů se registruje odesláním emailu na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude:
 - název týmu (jen pokud se jedná o tým)
 - počet hráčů, kteří dorazí (od-do např. 3-5)
 - pokud se nejedná o tým, ale skupinu hráčů, vypište jména nebo příjmení či přezdívky hráčů
 - do předmětu emailu uveďte "G4"

Registrace skrz Facebook: již bohužel neakceptujeme. Kvůli novým úpravám FB už není možné stahovat seznamy uživatelů registrovaných na FB. Proto pro registraci využijte pouze jeden ze dvou výše uvedených způsobů. Děkujeme za pochopení.

(X) - Vstup bez registrace: je bez problému možný za standardní vstupné viz níže.Kde: Bývalá raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy)
GPS: 49.7811403N, 17.9157697E
Kdy: neděle 30.5.2021 od 8:45
Omezení úsťové rychlosti: 1,68J (AEG 130 m/s s 0,20g bb), výjimky uvedeny níže.
Obsazení: koncipováno pro 40-50 hráčů
Věkové omezení: od 18 let bez omezení | 15-18 let pouze s potvrzením** | mladší 15 let zákaz
Respawn: hromadný každá 30. minuta nebo okamžitý pokud se sejde 5 hráčů
Pyrotechnika: veškerá pyrotechnika přísně ZAKÁZÁNA!
Občerstvení: ano - formou maloobchodního prodeje balených nápojů a pochutin
Za kolik: při včasném příjezdu do 8:45:

 180,- (+ 20,- vratná záloha) standardní vstupné pro neregistrované hráče*
 150,- (+ 20,- vratná záloha) zvýhodněné vstupné pro řádně registrované hráče* (info výše)


* U registrace musí hráči bez vyzvání předložit vlastní reflexní vestu. Vstup bez reflexní vesty navýší vstupné o 30 Kč nebo může být dotyčnému nabídnuta koupě nové vesty za 60 Kč.

* Při pozdním příchodu (po 8:45), budou muset dotyční vyčkat na znovuotevření areálu (cca 9:45) a bude jim navýšeno vstupné o 30 Kč. Navíc dotyčným nebude umožněn výběr strany.

** Hráči ve věku mezi 15 a 18 lety musí dorazit s kompletně vyplněným formulářem určeným pro mladistvé. Bez kompletně vyplněného formuláře nebudou vpuštěni do hry. Pro ověření věku také můžou být požádáni o předložení občanského průkazu. To samozřejmě není jejich povinností, bez jeho předložení však nebudou vpuštěni do areálu. Odkaz na stažení příslušného formuláře: www.airsoftgods.cz/download/formular_15az18let.rtf


- POZOR!! Akce se mohou zúčastnit pouze hráči splňující níže uvedené limity kinetické energie nebo úsťové rychlosti. Snipeři se silnějšími zbraněmi se tak akce nesmí zúčastnit.

- Maximální kinetická energie zbraní je omezena na 1,68J s našimi kuličkami o váze 0,40g
- AEG budeme měřit s kuličkami o váze 0,20g přičemž úsťová rychlost je omezena na 130 m/s
- Limity se započtenými tolerancemi jsou: 1,81J, AEG 135 m/s
- Úsťové rychlosti měříme vždy s našimi kuličkami o váze 0,20g nebo 0,40g
- Zbraně měříme buďto namátkově nebo všem hráčům ještě před registrací

- Každý hráč musí být vybaven reflexní vestou. Hráči kteří při registraci nepředloží reflexní vestu budou mít navýšené vstupné
- Na našich akcích je zákaz používat zbraně na bázi HPA, hráči vybaveni těmito zbraněmi nebudou vpuštěni do hry
- Zákaz používání laserových zaměřovačů

Každý hráč MUSÍ MÍT adekvátní ochranu zraku ve formě ochranných brýlí určených pro airsoft (ne mřížkové!). Ty bude nosit v souladu s návodem k použití po celou dobu, po kterou se bude pohybovat nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech). Hráč, který brýle v těchto prostorech nosit nebude, vystavuje se obrovskému riziku destruktivního poranění očí. Činí tak proti pravidlům a na vlastní odpovědnost.

Berte prosím na vědomí, že při hře samotné může dojít ke střelbě na vaši osobu i na velmi krátké vzdálenosti, což je v rozporu s etikou, ne však s pravidly akce. Důrazně tedy doporučujeme vzít si odpovídající ochranné pomůcky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma atp. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které neodpovídá pořadatel ani střelec.08:00 - 08:45 Zápis hráčů
09:05 - 09:30 Rozdělení stran a brífink
09:40 - 09:50 Začátek akce
12:00 - 12:30 Polední pauza
12:45 - 13:00 Začátek druhé části akce při které se vymění
15:00 - 15:30 Konec akce


Pokud znáte mód conquest z battlefieldu, první dva odstavce nemusíte číst. Akce se bude točit okolo získávání stožárů s vlajkami, které budou rozmístěny po bitevním poli. U každého získaného stožáru se začne přičítat čas vašemu týmu (více stožárů - více času - více "bodů"). Je ale samozřejmě třeba hlídat, aby vámi těžce vybojované stožáry nezískal nepřítel, v tom případě byste se měli snažit mu je opět získat zpět. Na konci celé hry se sečtou zvlášť časy / body každé ze stran a vyhrává strana, která byla úspěšnější v útoku i v obraně.

Celá akce se rozdělí na dvě části. První část potrvá cca od 9:30 do 12:00. Ve 12:00 bude půlhodinová pauza na oběd, při které se mimo jiné můžou přesunem hráčů vyrovnat strany (tak aby byla hra co nejvyváženější), načež ve 12:45 - 13:00 začne druhá část při které se protočí strany (potrvá do 15 hod) a ta rozhodne o vítězi.


Doplňující pravidla: Zásahem do primární zbraně bude zbraň vyřazena a obnovena může být pouze na respawnu. Budou se tedy hodit záložky. Hráči začnou bez map a bez informací o pozici stožárů. Po startu tedy nevyběhnou cíleně velké skupiny k nejbližším stožárům, ale pravděpodobně se vydají menší skupinky opatrně do prostoru, kde budou hledat stožáry a boxy.

Boxy budou obsahovat výhody pro danou stranu (každá strana bude mít svoje označené bedny). Uvnitř naleznete například kótované mapy pro lepší komunikaci vysílačkami (bez vyznačených klíčových míst), box s medipackem (zkracujícím respawn) nebo mapu odhalující pozice všech stožárů a boxů.


Všeobecná jednotná pravidla všech akcí, které za airsoftgods.cz pořádáme se dočtete na webu airsoftgods.cz. Odkaz zde: http://www.airsoftgods.cz/index?page=rules . Ostatní pravidla specifická pro tuto akci se dočtete na této stránce (viz výše i níže). 

Rozdělení a označení stran - hráči budou rozděleni k jednotlivým stranám dle vlastního uvážení až během brífinku. Při zjevné nevyváženosti můžou být někteří hráči vyzváni k přechodu k protistraně. Barevné rozlišení jednotlivých stran bude oznámeno na brífinku. Všichni hráči budou označeni barevnou páskou na obou pažích.

Číselné označení hráčů - každý hráč bude při vstupu do areálu vybaven viditelným číselným označením. To slouží k jeho identifikaci v situaci, kdyby porušoval pravidla nebo by nepřiznával. Funguje to tak, že v případě, když jste si na 100% jisti, že jste zasáhli hráče a on vám nepřiznal a ani po upozornění neodchází na mrtvolište, zvednete se a se zvednutou rukou nebo nasazenou reflexní vestou (prostě se budete chovat jako zasažený hráč), dojdete k tomuto hráči a buď si situaci v klidu vyříkáte nebo si zjistíte jeho číslo (které vysílačkou nahlásíte organizátorovi na kanálu 8 nebo si ho zapamatujete a nahlásíte ho později). Po zjištění tohoto čísla se vrátíte zpět na svoji původní pozici, sundáte reflexní vestu a pokračujete ve hře.

Komunikace, vysílačky, frekvence - užití kanálů bude omezeno pouze v případě PMR. Jejich rozdělení proběhne na brífinku, kanál 8 však bude určen VÝHRADNĚ PRO ORGANIZÁTORY! Odposlech cizích kanálů je povolen, ale mluvení do nich nebo jiné rušení je zakázáno. Děkujeme předem všem, kteří budou dodržovat tuto vysílací kázeň.

Kameramani, fotografové, reportéři - musí být označeni reflexními vestami a v případě nošení ochranných brýlí pro ně platí stejná pravidla jako pro ostatní hráče. V případě, že se aktivně nezúčastní akce, mají vstup zdarma. Do kameramanů se nesmí střílet avšak upozorňujeme, že není možno zaručit, že během akce nedojde k jejich zásahu. Proto upozorňujeme, že je jejich pohyb na vlastní nebezpečí a že při zásahu do zařízení a případném poškození není možno vymáhat náhradu po střelci pokud se nejednalo o zjevný úmysl. Kameramani, fotografové, reportéři, do hry vstupují na vlastní zodpovědnost, pořadatel akce za případné škody v žádném případě neodpovídá.Na akci si můžete kdykoliv pronajmout jednu z mnoha zbraní (AEG), které budou k dispozici. Zbraň získáte od organizátora. Cena zápůjčky na celou akci vč. baterie, točného zásobníku a záruky okamžité výměny v případě závady je 300 Kč. Zbraň si případně můžete i předem rezervovat a to odesláním emailu s žádostí na "airsoft-akce@seznam.cz". (Info o zbraních)

Na akci je možné zapůjčit si i jednu z vysílaček. K dispozici je omezené množství vysílaček s podkanály (uváděný dosah 5 km) za 50,- Kč.

Občerstvení naleznete v době mezi 12. a 15. hodinou ve stánku FOOD UND DRINKS. Je zde možno zakoupit produkty uvedené níže.

 - Chlazené nealko nápoje 0,5 l od 25,- Kč
 - Energetický nápoj v plechovce 0,25 l od 20,- Kč
 - Nealkoholické pivo v plechovce 0,5 l od 25,- Kč
 - Čokoládové tyčinky nebo müsli tyčinky od 15,- Kč


Při zápisu hráčů, budou všichni zúčastnění vyzvaní k podpisu, kterým stvrdí nejen znalost všech všeobecných pravidel, kterými se řídí všechny akce, pořádané portálem airsoftgods.cz (odkaz na tyto pravidla), ale i znalost na této stránce uvedených pravidel k dané akci, která rozšiřují výše uvedená všeobecná pravidla.

Na akci ručí každý sám za sebe a za svoje činy. Je nutné uvědomit si, že se jedná o airsoftovou akci, při které po sobě účastníci střílí zbraněmi, které můžou způsobit bolestivá či krvácivá zranění a dokonce i fatální poranění očí. Kromě nutných ochranných brýlí (které musí být nasazeny po celou dobu nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech) důrazně doporučujeme vzít si i odpovídající ochranné prostředky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma nebo další ochranné prostředky v závislosti na tom, jakou míru rizika jste ochotni podstoupit. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které pořadatel neodpovídá.  Pokud někdo někomu způsobí střelbou nebo jiným chováním jakoukoliv újmu či zranění nad rámec běžných zranění, tento incident se bude vždy řešit ve smyslu střelec/viník v interakci se zasaženým/poškozeným. Pořadatel za to nenese odpovědnost.

Dále je nutné dbát při pohybu po prostoru zvýšené opatrnosti, protože prostor ve kterém se akce odehraje není ideální a vyskytují se na něm níže uvedené neoznačené závady. Všichni hráči do prostoru vstoupí na vlastní nebezpečí a budou se v něm pohybovat s nejvyšší opatrností. V případě, že se kterýkoliv z hráčů zraní vlivem své neopatrnosti, pořadatel za to nenese odpovědnost. Na mnoha místech se zde vyskytují neoznačené: pařezy, díry, zákopy, výkopy, kanály bez poklopů, kameny, kluzká místa, příkopy, vstupy do podzemních prostor, trčící železa, desky na zemi s trčícími rezavými hřebíky, sutiny a velmi nebezpečná neoznačená výšková převýšení nezabezpečená zábradlím. Statika objektů je v obzvláště špatném stavu a hrozí jejich zřícení, proto je vstup do nich přísně zakázán stejně tak jako přibližování se k nim na méně než 2 metry. Registrací, zapsáním se a vstupem do prostoru potvrzujete, že se budete řídit pravidly akce i všeobecnými pravidly airsoftgods.cz, že všechny výše uvedené skutečnosti berete na vědomí a že se akce chcete zúčastnit i s vědomím všech výše uvedených rizik.

UživatelTeamÚčast na akcíchHodnost
Spec INFIDELS
Generál major
Dave Funny Company
Generál major
OTT1K BLACK RAVENS
Brigádní generál
Luke BLACK RAVENS
Major
Host - Uživatel1
Přidán od: Henry
nemám team
Generál poručík
Zichy BATTLEGROUP…
Praporčík
Malmerg Fox Hound
Major
Pupikus O.D.S.T
Armádní generál
danpv Grey Ghost…
Generál major
Gizmo_CZ Grey Ghost…
Podplukovník
Midas O.D.S.T
Nadporučík
Host - kirigy
Přidán od: Malmerg
Fox Hound
Rotný
Krkavec Grey Ghost…
Nadrotmistr
Perak nemám team
Štabní rotmistr
Archer Angry Fox
Podporučík
Salieri Pendechos
Nadporučík
ondrapetruska 3 PARA
Nadporučík
Kubis O.D.S.T
Nadporučík
Stylda S.A.R.
Rotmistr
Counter27 Pendechos
Praporčík
Belli AREA 78 TEAM
Podplukovník
Strejsik Funny Company
Štábní praporčík
Sewen Funny Company
Podpraporčík
TheVictor nemám team
Četař
Zipox CCO
Praporčík
Frogman SEAL Team 10 -…
Nadporučík
Host - Zemi
Přidán od: Frogman
SEAL Team 10 -…
Nadrotmistr
m4rt1ncz Pendechos
Podporučík
Martin86 AW-AirWolfs
Nadrotmistr
Host - Flatback
Přidán od: Malmerg
Fox Hound
Četař
Deka AW-AirWolfs
Nadporučík
Makyn Funny Company
Major
Teddy2256 Delta Ravens
Štabní rotmistr
Domik Delta Ravens
Četař
BednyCz Angry Fox
Rotný
TazmanVonBorova nemám team
Četař
kaimad nemám team
Podpraporčík
Vymi Funny Company
Rotný
Kulich Tactikal Team…
Desátník
Michael1511 Angry Fox
Svobodník
Redcap EVO SIX
Štabní rotmistr
Smrk SEAL Team 10 -…
Nadrotmistr
SAMURAI
Nadrotmistr
mirekzatopek S.O.F.T.
Svobodník
Doky33 Black Ghost
Rotný
Danny97 nemám team
Desátník
Host - Ghost49
Přidán od: Frogman
SEAL Team 10 -…
Svobodník
HonzaCz nemám team
Svobodník
Tomos nemám team
Vojín
Kamazaplik97 nemám team
Vojín
*Host - účastník přidaný ověřeným uživatelem
TEDDY2256 Štabní rotmistr | DELTA RAVENS | 02.06.2021 19:10 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (2nd)
Pardon za prodlevu už posílám fotky od pobíhající holčiny XD

https://www.zonerama.com/freharovafoto/1022429
TANKYSTA1 Vojín | ŠUMPERSKO-ZABŘEŽSKÁ VOJENSKÁ TAKTICKÁ JEDNOTKA | 02.06.2021 10:23 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (2nd)
Kde se dozvím výsledky hry děkuji za odpověď
STOUPALUTIN Vojín | NEMÁM TEAM | 31.05.2021 22:00 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (2nd)
Ahoj, sry chlapi - vím, že nejsem holčina co tam běhala s fotákem, ale posílám své fotky:
https://www.zonerama.com/stoupa/Album/7297014

je jich jen pár - na dalších akcích snad bude víc fotopříležitostí 

Zdraví Stoupa
www.fotit-me-bavi.cz
TAZMANVONBOROVA Četař | NEMÁM TEAM | 01.06.2021 08:26 |
Dobře ty! Pěkné fotky.
TAZMANVONBOROVA Četař | NEMÁM TEAM | 01.06.2021 08:26 |
Jo a díky!
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 01.06.2021 16:42 |
Děkujeme, fotky jsou krásné jako vždy
TEDDY2256 Štabní rotmistr | DELTA RAVENS | 30.05.2021 21:51 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (2nd)
Supr akce Díky moc Henry

DAYNAZ Vojín | NEMÁM TEAM | 30.05.2021 20:45 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (2nd)
Super akce, díky! Kde pak najdu fotky z akce od té holčiny co tam běhala s foťákem?
TEDDY2256 Štabní rotmistr | DELTA RAVENS | 30.05.2021 21:50 |
Pošlu to sem neboj Teď se v tom hrabe tak jí dej chvíli


TANKYSTA1 Vojín | ŠUMPERSKO-ZABŘEŽSKÁ VOJENSKÁ TAKTICKÁ JEDNOTKA | 30.05.2021 18:02 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (2nd)
Parádní akce užil jsem si to děkuji
FROGMAN Nadporučík | SEAL TEAM 10 - CZ | 30.05.2021 17:17 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (2nd)
Prosím jestli někdo v druhé části akce našel/nebo teprve najde Sig Sauera P226E2 od Marui, dejte mi prosím vědět. Odměna nálezci jistá.
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 28.05.2021 20:25 | odpovědět |
Komentář akce: GUARDIAN:4 (2nd)
Na neděli hlásí nějaké přeháňky, ale dle www.ventusky.com by měly být velmi slabé. Každopádně se akce uskuteční za každého počasí. Dle nařízení vlády byl zrušen maximální počet 50 osob. Psalo mi pár lidí, že by chtěl přijet ještě někdo neregistrovaný z jejich týmu. To je teď tedy bez problému možné.