MECHANIX | Okres: Opava |
Pořadatel akce: Henry / Dosavadní hodnocení jeho akcí
Místo konání: Bývalá raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy)
GPS: 49.78091588283721,17.915847301483154 | Google Maps
Pro přihlášení na akci musíte být přihlášen. Registrujte se!
Přihlaste se do systému je to ZDARMA!
Uzavření registrace: 13.05.2020 20:00
GPS souřadnice: 49.78091588283721,17.915847301483154


Prapůvodně jsme v rámci uvolňování korona opatření plánovali akce až od konce května. Nově se však umožnilo pořádání akcí již od poloviny května a proto vám nabídneme jednu akci již 16.5. Potěšíme hlavně majitele tlačných zásobníků, kteří preferují taktičtější akce s omezeným počtem hráčů a omezenou silou zbraní. Akce ponese název Mechanix a bude se vyznačovat ochranou a transportem VIP osob a obranou určených míst. Restrikce akce budou:

 - Omezená kinetická energie pro VŠECHNY zbraně 1,68J (aeg 130 m/s)
 - Možnost účasti pouze s tlačnými zásobníky
 Zákaz účasti sniperů
 - Vyřazení primární zbraně při zásahu do ní
 - Delší oživovací frekvence (každá půl hodina) nebo okamžitě pokud se na mrtvolišti sejde nejméně 5 hráčů
 - Registrace je otevřena maximálně pro 60 hráčů

Info pro hráče s kulomety: výjimku ze zákazu točáků tvoří pouze hráči s lehkými kulomety jako M249, M240, M60, PKM, PKP, RPD či RPK, kteří můžou jako podpora použít i točný či bubnový zásobník s elektrickým dotáčením. Tato výjimka se nevztahuje na hráče, kteří si vloží bubnový zásobník např. do útočné pušky M4 nebo AK a budou jej považovat za kulomet.


Zápis hráčů proběhne opět mezi 8:00 a 8:45. V 9:00 bude areál uzamčen a začne brífink. Hráči, kteří přijedou pozdě nebo registraci provedou, ale budou se zdlouhavě chystat u aut, budou do areálu vpuštěni až po odstartování hry v cca 9:45. Hráči, kteří přijedou včas nechtějí čekat na opozdilce.

V souvislosti se zavedením 4. vlny eet a nutnosti tisku účtenek i při registraci upozorňujeme na zvýšení vstupného na všech našich akcích. Důvodem jsou zvýšené náklady s provozem eet, zvýšené náklady na účetní i následné vyšší danění. Děkujeme za pochopení a děkujeme i panu Burešovi za zvýšení administrativní zátěže.

Na akci nabízíme zápůjčku zbraní, baterií a vysílaček. Bližší informace najdete zde.


je možná třemi způsoby. Registrací zde na koalici, odesláním e-mailu nebo na facebooku.
Registrujte se prosím pouze jedním ze třech níže uvedených způsobů, nikoliv více najednou. DĚKUJEME

(1) - Registrace skrz airsoftkoalici: za registrované jsou považovaní pouze hráči, kteří zde mají účet a jejichž nick (přezdívka) se objeví v tabulce (níže).

(2) - Registrace zasláním emailu: touto možností můžete registrovat jednotlivce či skupiny. Upozorňujeme, že registrace je kompletní až v okamžik, kdy vám přijde (do třech dní) potvrzení registrace. Poslední registrace přijímáme poslední středu před akcí ve 20 hod, kdy se registrace uzavírá.

Jednotlivci zašlou email na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude uvedeno:
 - jméno nebo příjmení či přezdívka
 - do předmětu emailu uveďte "MECH"

Tým nebo skupina hráčů se registruje odesláním emailu na "airsoft-akce@seznam.cz" ve kterém bude:
 - název týmu (jen pokud se jedná o tým)
 - počet hráčů, kteří dorazí (od-do např. 3-5)
 - pokud se nejedná o tým, ale skupinu hráčů, vypište jména nebo příjmení či přezdívky hráčů
 - do předmětu emailu uveďte "MECH"

(3) - Registrace skrz Facebook: za registrované jsou považovaní hráči, kteří se přihlásí skrz událost vypsanou na naší FB stránce kde kliknou na zúčastním se. Poslední registrace jsou akceptovány poslední středu před akcí ve 20 hod, kdy se registrace uzavírá. V ten okamžik stáhneme seznam registrovaných a na následující registrace už nebude brán zřetel.

(X) - Vstup bez registrace: je bez problému možný za standardní vstupné viz níže.Kde: Bývalá raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy)
GPS: 49.7811403N, 17.9157697E
Kdy: sobota 16.5.2020 od 8:45
Omezení úsťové rychlosti: 1,68J (AEG 130 m/s s 0,20g bb) bez výjimek
Obsazení: koncipováno pro 40-60 hráčů
Věkové omezení: od 18 let bez omezení | 15-18 let pouze s potvrzením** | mladší 15 let zákaz
Respawn: hromadný každá 30. minuta nebo okamžitý pokud se sejde 5 hráčů
Pyrotechnika: veškerá pyrotechnika přísně ZAKÁZÁNA!
Občerstvení: ano
Za kolik: při včasném příjezdu do 8:45:

 150,- (+ 20,- vratná záloha) standardní vstupné pro neregistrované hráče*
 130,- (+ 20,- vratná záloha) zvýhodněné vstupné pro řádně registrované hráče* (info výše)


* U registrace musí hráči bez vyzvání předložit vlastní reflexní vestu. Vstup bez reflexní vesty navýší vstupné o 30 Kč nebo může být dotyčnému nabídnuta koupě nové vesty za 60 Kč.

* Při pozdním příchodu (po 8:45), budou muset dotyční vyčkat na znovuotevření areálu (cca 9:45) a bude jim navýšeno vstupné o 30 Kč. Navíc dotyčným nebude umožněn výběr strany.

** Hráči ve věku mezi 15 a 18 lety musí dorazit s kompletně vyplněným formulářem určeným pro mladistvé. Bez kompletně vyplněného formuláře nebudou vpuštěni do hry. Pro ověření věku také můžou být požádáni o předložení občanského průkazu. To samozřejmě není jejich povinností, bez jeho předložení však nebudou vpuštěni do areálu. Odkaz na stažení příslušného formuláře: www.airsoftgods.cz/download/formular_15az18let.rtf


- Maximální kinetická energie zbraní je omezena na 1,68J s našimi kuličkami o váze 0,40g
- AEG budeme měřit s kuličkami o váze 0,20g přičemž úsťová rychlost je omezena na 130 m/s
- Snipeři zakázáni
- Limity se započtenými tolerancemi jsou: 1,81J, AEG 135 m/s
- Úsťové rychlosti měříme vždy s našimi kuličkami o váze 0,20g nebo 0,40g
- Zbraně měříme buďto namátkově nebo všem hráčům ještě před registrací

- Každý hráč musí být vybaven reflexní vestou. Hráči kteří při registraci nepředloží reflexní vestu budou mít navýšené vstupné
- Na našich akcích je zákaz používat zbraně na bázi HPA, hráči vybaveni těmito zbraněmi nebudou vpuštěni do hry
- Zákaz používání laserových zaměřovačů

Každý hráč MUSÍ MÍT adekvátní ochranu zraku ve formě ochranných brýlí určených pro airsoft (ne mřížkové!). Ty bude nosit v souladu s návodem k použití po celou dobu, po kterou se bude pohybovat nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech). Hráč, který brýle v těchto prostorech nosit nebude, vystavuje se obrovskému riziku destruktivního poranění očí. Činí tak proti pravidlům a na vlastní odpovědnost.

Berte prosím na vědomí, že při hře samotné může dojít ke střelbě na vaši osobu i na velmi krátké vzdálenosti, což je v rozporu s etikou, ne však s pravidly akce. Důrazně tedy doporučujeme vzít si odpovídající ochranné pomůcky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma atp. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které neodpovídá pořadatel ani střelec.08:00 - 08:45 Zápis hráčů
09:05 - 09:30 Rozdělení stran a brífink
09:40 - 09:50 Začátek akce
12:00 - 12:30 Polední pauza
12:45 - 13:00 Začátek druhé části akce při které se vymění
15:00 - 15:30 Konec akce


Hráči se rozdělí na bránící a dobývající. Dobývající budou mít nejprve za úkol lokalizovat poškozená zařízení a následně k nim dle předem stanoveného pořadí po cestách dopravit materiál k jejich opravě. Jakmile bude materiál na místě, je třeba dopravit mechanika, který bude dané zařízení určenou dobu opravovat. Dobývající budou mít k dispozici více než jednoho mechanika. Ten dostane od pořadatele výkonnou vysílačku, kterou bude pořadateli oznamovat výsledky. Druhá ze stran se snaží dobývajícím zabránit v pohybu po prostoru a opravě co největšího množství zařízení. Po poledni se strany prohodí a strana, která opraví více zařízení vyhrává.

Doplňující pravidla: Zásahem do primární zbraně bude zbraň vyřazena a obnovena může být pouze na respawnu. Budou se tedy hodit záložky. Hráči nebudou vybaveni mapami. Jedna velká mapa bude na každém z mrvtolišť. Pozice zařízení budou znát na začátku pouze obránci.


Všeobecná jednotná pravidla všech akcí, které za airsoftgods.cz pořádáme se dočtete na webu airsoftgods.cz. Odkaz zde: http://www.airsoftgods.cz/index?page=rules . Ostatní pravidla specifická pro tuto akci se dočtete na této stránce (viz výše i níže). 

Rozdělení a označení stran - hráči budou rozděleni k jednotlivým stranám dle vlastního uvážení až během brífinku. Při zjevné nevyváženosti můžou být někteří hráči vyzváni k přechodu k protistraně. Barevné rozlišení jednotlivých stran bude oznámeno na brífinku. Všichni hráči budou označeni barevnou páskou na obou pažích.

Číselné označení hráčů - každý hráč bude při vstupu do areálu vybaven viditelným číselným označením. To slouží k jeho identifikaci v situaci, kdyby porušoval pravidla nebo by nepřiznával. Funguje to tak, že v případě, když jste si na 100% jisti, že jste zasáhli hráče a on vám nepřiznal a ani po upozornění neodchází na mrtvolište, zvednete se a se zvednutou rukou nebo nasazenou reflexní vestou (prostě se budete chovat jako zasažený hráč), dojdete k tomuto hráči a buď si situaci v klidu vyříkáte nebo si zjistíte jeho číslo (které vysílačkou nahlásíte organizátorovi na kanálu 8 nebo si ho zapamatujete a nahlásíte ho později). Po zjištění tohoto čísla se vrátíte zpět na svoji původní pozici, sundáte reflexní vestu a pokračujete ve hře.

Komunikace, vysílačky, frekvence - užití kanálů bude omezeno pouze v případě PMR. Jejich rozdělení proběhne na brífinku, kanál 8 však bude určen VÝHRADNĚ PRO ORGANIZÁTORY! Odposlech cizích kanálů je povolen, ale mluvení do nich nebo jiné rušení je zakázáno. Děkujeme předem všem, kteří budou dodržovat tuto vysílací kázeň.

Kameramani, fotografové, reportéři - musí být označeni reflexními vestami a v případě nošení ochranných brýlí pro ně platí stejná pravidla jako pro ostatní hráče. V případě, že se aktivně nezúčastní akce, mají vstup zdarma. Do kameramanů se nesmí střílet avšak upozorňujeme, že není možno zaručit, že během akce nedojde k jejich zásahu. Proto upozorňujeme, že je jejich pohyb na vlastní nebezpečí a že při zásahu do zařízení a případném poškození není možno vymáhat náhradu po střelci pokud se nejednalo o zjevný úmysl. Kameramani, fotografové, reportéři, do hry vstupují na vlastní zodpovědnost, pořadatel akce za případné škody v žádném případě neodpovídá.Na akci si můžete kdykoliv pronajmout jednu z mnoha zbraní (AEG), které budou k dispozici. Zbraň získáte od organizátora. Cena zápůjčky na celou akci vč. baterie, točného zásobníku a záruky okamžité výměny v případě závady je 300 Kč. Zbraň si případně můžete i předem rezervovat a to odesláním emailu s žádostí na "airsoft-akce@seznam.cz". (Info o zbraních)

Na akci je možné zapůjčit si i jednu z vysílaček. K dispozici je omezené množství vysílaček s podkanály (uváděný dosah 5 km) za 50,- Kč.

Občerstvení naleznete v době mezi 11. a 15. hodinou ve stánku FOOD UND DRINKS. Je zde možno zakoupit produkty uvedené níže.

 - Rozlévané nealko nápoje 0,5 l od 20,- Kč
 - Chlazené rozlévané nealko nápoje 0,5 l od 25,- Kč
 - Energetický nápoj v plechovce 0,25 l od 20,- Kč
 - Nealkoholické pivo Birel v plechovce 0,5 l od 25,- Kč
 - Káva nebo čaj 0,18 l od 15,- Kč
 - Čokoládové tyčinky nebo müsli tyčinky od 15,- Kč
 - Instantní nudlová polévka 0,3 l za 30,- Kč


Při zápisu hráčů, budou všichni zúčastnění vyzvaní k podpisu, kterým stvrdí nejen znalost všech všeobecných pravidel, kterými se řídí všechny akce, pořádané portálem airsoftgods.cz (odkaz na tyto pravidla), ale i znalost na této stránce uvedených pravidel k dané akci, která rozšiřují výše uvedená všeobecná pravidla.

Na akci ručí každý sám za sebe a za svoje činy. Je nutné uvědomit si, že se jedná o airsoftovou akci, při které po sobě účastníci střílí zbraněmi, které můžou způsobit bolestivá či krvácivá zranění a dokonce i fatální poranění očí. Kromě nutných ochranných brýlí (které musí být nasazeny po celou dobu nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech) důrazně doporučujeme vzít si i odpovídající ochranné prostředky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma nebo další ochranné prostředky v závislosti na tom, jakou míru rizika jste ochotni podstoupit. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které pořadatel neodpovídá.  Pokud někdo někomu způsobí střelbou nebo jiným chováním jakoukoliv újmu či zranění nad rámec běžných zranění, tento incident se bude vždy řešit ve smyslu střelec/viník v interakci se zasaženým/poškozeným. Pořadatel za to nenese odpovědnost.

Dále je nutné dbát při pohybu po prostoru zvýšené opatrnosti, protože prostor ve kterém se akce odehraje není ideální a vyskytují se na něm níže uvedené neoznačené závady. Všichni hráči do prostoru vstoupí na vlastní nebezpečí a budou se v něm pohybovat s nejvyšší opatrností. V případě, že se kterýkoliv z hráčů zraní vlivem své neopatrnosti, pořadatel za to nenese odpovědnost. Na mnoha místech se zde vyskytují neoznačené: pařezy, díry, zákopy, výkopy, kanály bez poklopů, kameny, kluzká místa, příkopy, vstupy do podzemních prostor, trčící železa, desky na zemi s trčícími rezavými hřebíky, sutiny a velmi nebezpečná neoznačená výšková převýšení nezabezpečená zábradlím. Statika objektů je v obzvláště špatném stavu a hrozí jejich zřícení, proto je vstup do nich přísně zakázán stejně tak jako přibližování se k nim na méně než 2 metry. Registrací, zapsáním se a vstupem do prostoru potvrzujete, že se budete řídit pravidly akce i všeobecnými pravidly airsoftgods.cz, že všechny výše uvedené skutečnosti berete na vědomí a že se akce chcete zúčastnit i s vědomím všech výše uvedených rizik.

UživatelTeamÚčast na akcíchHodnost
nneutronn INFIDELS
Brigádní generál
Spec INFIDELS
Generál major
Dave Funny Company
Brigádní generál
Mates L.A.S.T.…
Nadporučík
Leonek SKELETONS
Plukovník
Vochmot Medvídci
Štabní rotmistr
Pupikus O.D.S.T
Generál major
Karl Cobra team…
Podpraporčík
Gizmo_CZ Grey Ghost…
Podplukovník
Midas O.D.S.T
Nadporučík
Večis ASkullers
Nadrotmistr
Host - Palda
Přidán od: Malmerg
Fox Hound
Praporčík
Deepwalker Guláš-GTC
Poručík
Host - kirigy
Přidán od: Malmerg
Fox Hound
Četař
Perak nemám team
Rotný
czmaty Grom
Desátník
Salieri Pendechos
Nadporučík
ondrapetruska 3 PARA
Nadporučík
ZelvakPowa Bruh
Podporučík
Kubis O.D.S.T
Podporučík
Host - FranceLtPierre
Přidán od: Zedkors
2e Regiment…
Četař
Slavoj nemám team
Nadrotmistr
Host - Binas
Přidán od: Malmerg
Fox Hound
Četař
Guner AW-AirWolfs
Rotmistr
Haldemar Bruh
Rotmistr
Stoun LRFG DELTA
Praporčík
Marcik nemám team
Rotmistr
Ades LRFG DELTA
Podpraporčík
Zipox CCO
Štabní rotmistr
Frogman SEAL Team 10
Štábní praporčík
m4rt1ncz Pendechos
Nadpraporčík
ilbinek EOHO
Desátník
Martin86 AW-AirWolfs
Rotmistr
MartinBobo LRFG DELTA
Rotný
Dandys SOGOS
Praporčík
Greg SOGOS
Podpraporčík
Makyn Funny Company
Nadporučík
Masochista Pendechos
Četař
Kocur nemám team
Rotný
Host - BednyCz
Přidán od: Malmerg
Fox Hound
Rotný
Vymi Funny Company
Četař
Azekari AS group…
Rotný
KarloSs428 nemám team
Nadrotmistr
Ota123 nemám team
Rotmistr
Host - Michael1511
Přidán od: Malmerg
Fox Hound
Svobodník
Jiri1992 nemám team
Svobodník
Pety ASGOT
Podpraporčík
R0bin nemám team
Četař
Smrk SEAL Team 10
Četař
Gosy nemám team
Svobodník
Majda nemám team
Svobodník
Host - Adosh
Přidán od: Perak
nemám team
Desátník
SAMURAI
Desátník
Turyy AS group…
Svobodník
Lukessss nemám team
Vojín
Swilly Zelinkovci
Vojín
czdan nemám team
Vojín
Moky Black Wolf
Vojín
Angee
Vojín
Humr Black Wolf
Vojín
*Host - účastník přidaný ověřeným uživatelem
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 08.06.2020 00:00 | odpovědět |
Komentář akce: MECHANIX
Fotky z naší náročné akce naleznete na naší FB stránce: https://www.facebook.com/airsoftgods/
SMRK Četař | SEAL TEAM 10 | 16.05.2020 19:03 | odpovědět |
Komentář akce: MECHANIX
Výborná akce Henry, bylo to super
GIZMO_CZ Podplukovník | GREY GHOST AIRSOFT TEAM PROSTĚJOV | 15.05.2020 17:35 | odpovědět |
Komentář akce: MECHANIX
Uvolňuji na zítra své místo. sorry nemůžu přijet z rodinných důvodů  
JOCY Desátník | TOS | 11.05.2020 09:54 | odpovědět |
Komentář akce: MECHANIX