CASUS BELLI : KVĚTEN | Okres: Frýdek-Místek |
Pořadatel akce: MarekTTM / Dosavadní hodnocení jeho akcí
Místo konání: Raketová Základna TTM
GPS: 49.692456, 18.395120, | Google Maps
Pro přihlášení na akci musíte být přihlášen. Registrujte se!
Přihlaste se do systému je to ZDARMA!
Uzavření registrace: 22.05.2019 00:00
GPS souřadnice: 49.692456, 18.395120,
Registrace do hry:
 8:00– 9:00 
 8:00 - 8:45    registrovaný (100,-), neregistrovaný (120,-)
 8:45 - 9:00    registrovaní / neregistrovaní +50,-  

Zahájení hry:      9:30 
Ukončení hry:    15:00

 Registrace na: cb.reg@email.cz   Příjmení/Jméno /Datum narození  

Registrace končí 22.5. v 18:00 a je platná pouze skrze mail!

Pravidla
 Oficiální pravidla, platná pro airsoftové akce série Casus belli 

Obecná pravidla 
· Organizátoři i hráči se řídí platnými zákony ČR.
· Akce je určená primárně pro starší 18 let. Hráči ve věkovém rozmezí 15-18 let mají vstup na akci povolen se souhlasem zákonného zástupce, hráči mladší 15 let pak pouze v doprovodu zákonného zástupce.

 · Účastnit se akce pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek je zakázáno.

 · Všechny osoby musí mít po celou dobu akce chráněn zrak.

 · Každý hráč je povinný mít u sebe reflexní vestu po celou dobu akce. Na hráče v reflexní vestě se za žádných okolností nestřílí.

 · Lézt na střechy či konstrukce budov je zakázáno. Do některých budov je rovněž zakázán vstup. Takové budovy jsou patřičně označeny. Střelba skrze okna či dveře je povolena, umožňuje-li to příležitost a žádná sát budovy není nijak upravena (stržení plachet z oken apod.).

 · Ničit překážky, zábrany, či jakékoliv rekvizity je zakázáno.

 · Areál prostoru je vyznačen betonovým plotem, či jeho částmi. Tam, kde plot chybí, je pak obehnán červenobílou páskou, značící konec prostoru. Vstup za pásky či plot je zakázán.

 · V areálu platí zákaz zakládání ohně bez souhlasu organizátora.

 · V areálu platí zákaz používání pyrotechniky, vyjma dýmovnic s délkou hoření max. 120 sekund. Výjimku tvoří pyrotechnika, používaná ze strany organizátorů a granáty, používající stlačené médium (CO2 granáty).

  · V areálu je zakázáno svévolné odhazování odpadků (obaly od potravin, střeliva, použité rozlišovací pásky apod.). Pro vyhození odpadků jsou v areálu koše (registrace, velitelství, respawn, bufet).

 · V případě jakéhokoliv problému, zranění, či porušení pravidel ze strany hráče, který nejste schopni s dotyčným na místě vyřešit, neprodleně nahlaste incident svému velitelství nebo organizátorům.

 · Organizátoři mají právo hráče nejen napomenout, ale v případě opakujících se problémů jej také ze hry/areálu vykázat. Problémoví hráči rovněž mohou dostat BAN na několik akcí, krajních případech také na kampaň jako takovou.

 ·  Vždy poslouchejte pokyny organizátorů a svých velitelů! V případě nejasnosti pravidel během hry platí rozhodnutí organizátora, které je nadřazené pravidlům.

 · Fotografové mají účast zdarma. Po celou dobu pohybu v hrací zóně musí používat ochranné brýle a reflexní vestu. Nemusí se registrovat, ale před zahájením hry se ohlásí u organizátorů. Riziko poškození techniky je na jejich vlastní zodpovědnost.

 · PARKOVÁNÍ: 49°41’40.6″N 18°23’32.7″E49.694599, 18.392408.  Parkování vozidel bude pouze na parkovišti skládky. Prosíme, neodhazujte na parkovišti (ani nikde jinde) žádné pásky, papírky nebo jiný odpad.

 Herní pravidla 
· Herní frakce - Účastníci akce jsou rozdělení do dvou frakcí, dle vlastního výběru. Každá strana má svého velitele z řad organizátorů, který vydává rozkazy a organizuje bojové činnosti jednotlivých skupin (týmů) dané frakce.
 · Velitelství frakce - Stěny velitelství jsou zhotoveny ze dřeva, případně plachty. Tyto stěny představují neprůstřelnou zeď, skrz kterou není možné střílet! Velitelství je OFF GAME, neurčí-li se na briefingu v daný měsíc jinak.

 · Zásah hráče a jeho vyřazení
 – k vyřazení hráče je nutný přímý zásah airsoftovou kuličkou, či gumovou atrapou nože bez hrotu a ostrých hran. Odražené zásahy se nepočítají, stejně tak zásahy do zbraně. Takový incident je však hráč povinen oznámit zakřičením „zbraň“ nebo „odražená”. Zásahy od spoluhráče ( friendly fire) jsou rovněž platné. Zásah musí hráč neodkladně oznámit zakřičením „mám“ (případně „hit“) a setrvat na místě zasažení 5 minut, při kterých může imitovat zranění a přivolat si ošetření. Není-li hráč ošetřen do 5 minut, odchází na svůj respawn. Před odchodem z místa je hráč povinen nasadit si reflexní vestu. Při zásahu atrapou nože hráč potichu okamžitě odchází, bez nároku na ošetření.

  · Respawn a ošetření

 - Respawn je co 15 minut, vyjma velitele. V návaznosti na některé herní výhody může být respawn zkrácený. V takovém případě je na fakt upozorněno během briefingu. Každý hráč u sebe má 1ks obvazu, kterým může být v případě zasažení do 5 minut ošetřen svým spoluhráčem. Při druhém zásahu se však již zvedá a odchází na respawn(není-li přítomen Combat medic). Není-li možné spoluhráče ošetřit na místě, může být stažen, či přenesen do krytu.

 · Combat medic - Pro každou stranu určení maximálně 4 hráči, kteří dokážou ošetřit i podruhé. Jsou označeni a mají u sebe 10 ks obvazů. Tito hráči by měli být schopni larpovat a imitovat ošetřování.

 · Ghillie suit /hejkal 

- Hráč, který dojde v kompletním maskovacím převlečníku / hejkalu, nemusí být označen páskou strany, za kterou hraje. V hejkalu však již musí být na briefingu a pořadatel má právo posoudit a rozhodnout, zda je daný převlečník / hejkal   vyhovující. Organizátor rovněž může daného hráče označit páskou na nohách.

 · Úsťová rychlost 

- Na našich akcích je omezená úsťová rychlost dle následujících kategorií:

   Manuální odstřelovací pušky – Zbraně, s nutností natažení závěru, po každém výstřelu 
200m/s

DMR – Zbraně, schopné střílet pouze poloautomaticky, bez možnosti střelby dávkou. 
170m/s

 AEG/GBBR  - Zbraně, poháněné elektricky, nebo pomocí stlačeného média, schopny střílet jednotlivě i dávkou  Zbraně na principu HPA jsou u nás zakázané. 
150m/s

UživatelTeamÚčast na akcíchHodnost
Haness Brothers in…
Nadporučík
KrvavaDasen AST Partyzáni
Podporučík
danielsvec Černá orlice
Desátník
MarekTTM Tactikal Team…
Štabní rotmistr
Wolfi nemám team
Desátník
BlackStone AST Partyzáni
Rotmistr
kazo1 SAC
Praporčík
Hopka nemám team
Četař
JerryKanadan JAROSCHteam
Štabní rotmistr
VojtaJ JAROSCHteam
Rotmistr
c0h3n CCO
Desátník
OndraJK JAROSCHteam
Rotný
FilipJ JAROSCHteam
Rotný
Ambitious SOGOS
Rotný
VitekJ JAROSCHteam
Desátník
r1po ISFO
Svobodník
Hans77 nemám team
Rotný
RIP93 SPGS
Desátník
Hofi nemám team
Desátník
Stranger T.R.E.F.A
Svobodník
Shmudla nemám team
Desátník
Hanees Šupácká legie
Svobodník
JUSTME nemám team
Vojín
Gabusha5194 nemám team
Svobodník
Jamajkagang nemám team
Nadrotmistr
HerDuvi8 nemám team
Vojín
JohnySXfly ✯Zgyll✯
Četař
Svolda88CZ nemám team
Desátník
Masakken ✯Zgyll✯
Četař
butok nemám team
Svobodník
DanteCZE ✯Zgyll✯
Desátník
Salzen nemám team
Vojín
Chimney nemám team
Svobodník
Foxik nemám team
Svobodník
SimonJanco nemám team
Vojín
Maikel379 nemám team
Svobodník
*Host - účastník přidaný ověřeným uživatelem
JERRYKANADAN Štabní rotmistr | JAROSCHTEAM | 25.05.2019 21:36 | odpovědět |
Komentář akce: Casus Belli : Květen
Pohoda jako vždy...až na ztracenou vysílačku....
OTA123 Svobodník | 102. PRŮZKUMNÝ PRAPOR | 25.05.2019 21:32 | odpovědět |
Komentář akce: Casus Belli : Květen
Když mi není ještě 15 let tak tam musí být semnou zákonný zástupce po celou dobu konání akce a nebo mě tam má jen doprovodit ?
FOXIK Svobodník | NEMÁM TEAM | 25.05.2019 16:48 | odpovědět |
Komentář akce: Casus Belli : Květen
Kdo to nakonec vyhrál? 

JERRYKANADAN Štabní rotmistr | JAROSCHTEAM | 24.05.2019 19:23 | odpovědět |
Komentář akce: Casus Belli : Květen
Ahoj Marku, ted koukám ze registrace je pouze pres email....Jsme uz tyden prihlsaseni tady na strance...Napiš si nás, prosím JAROSCH Team cca 5 ks....děkuji Jerry.....PS prosím bude jídlo???