IRAN CRISIS | Okres: Opava |
Pořadatel akce: Henry / Dosavadní hodnocení jeho akcí
Místo konání: Bývalá raketová základna Březová-Leskovec
GPS: 49.78091588283721,17.915847301483154 | Google Maps
Pro přihlášení na akci musíte být přihlášen. Registrujte se!
Přihlaste se do systému je to ZDARMA!
Uzavření registrace: 09.05.2018 20:00
IRAN CRISIS
05.10.2019 20:29

Přidal: HENRY

O videu:
Několik záběrů z jediné akce našeho volně přístupného repertoáru, která se blíží milsimu. Aktuálně je možno přihlásit se na rozšířené pokračování "AFGHAN CRISIS".
GPS souřadnice: 49.78091588283721,17.915847301483154

Upozorňuji, že jsme změnili název a podmínky pro civilisty, kteří se nově jmenují "Domobrana". Máme pro ně připraveny agresivnější zajímavé úkoly, které se budou určitě líbit a zbraně při nich často využijete. Nově smí pouze Domobrana používat i točné zásobníky. Omezení úsťové rychlosti zůstalo stanoveno na 130 m/s pro všechny zbraně.


Dovolujeme si vás pozvat na milsim event, který ponese název "IRAN CRISIS" a uskuteční se v půli května (12.5.2018). Místo konání bude raketová základna Leskovec (nedaleko Opavy) a přilehlé okolí základny. Tato akce bude svázána mnoha omezeními uvedenými níže a prim při ní nebude hrát zběsilá střelba, avšak plánování, taktika a komunikace. Hráči se zde na koalici mohou registrovat ke dvěma ze tří stran, které budou do akce zainteresovány. Na příběhové pozadí akce zde bude nahozen odkaz týden až 14 dní před akcí.

Civilisté - rozdělí se na 3 skupiny. Každá dostane na začátku hry skrytou kartu, která určí její budoucnost, kterou si nechá jen pro sebe. Ať už se bude jednat o nenápadné podporování jednotek Spec Ops nebo PMC, či neutrální pozici, která bude během hry tajným heslem změněna nakloněním k jedné ze stran. Budou pro ně nachystány 3 vesnice, symbolizované zázemím se zastřešenými stoly a lavičkami, kde si budou moci odložit svoje věci. Pro civilisty máme nachystány zajímavé a rozličné úkoly, které budou plnit v rámci základny i mimo ni, jako například nepříliš násilné útoky na jiné vesnice, hledání předmětů, útok na PMC, pašování předmětů do základny (přes hlavní bránu), nahlašování pozic vlastních nepřátel, či likvidace žebříků, které používají Spec Ops, při infiltraci základny. V pozdější části hry mohou civilisti přejít do otevřeného konfliktu se svojí opozicí, či ostatními vesnicemi. Civilisti musí mít kompletní civilní oděv, zcela bez maskovaného vzoru, nebo nebudou vpuštěni do hry. V ideálním případě by mohli mít doplňky arabského typu (pakul, palestinu apod.)

PMC - okupanti placení ruskou armádou, kteří mají za úkol držet prostor staré raketové základny, kterou obývá civilní obyvatelstvo Íránu. Hlavní základna PMC bude umístěna u vjezdu do základny. Zde bude soustředěna většina jednotek PMC. Tito hráči se rozdělí na obránce vstupní brány a záložní jednotky, které se budou střídat při patrolování po základně a to ať už pěšky nebo herním vozidlem, které bude po celou akci k dispozici. Nepřátelé se budou snažit infiltrovat přes zeď do základny a plnit zde svoje rozličné úkoly. Tomu se snaží PMC zabránit. Hlídky musí nepřátelské jednotky odhalit, nahlásit jejich polohu na velitelství, které vyšle vozidla s posilami, které budou mít za úkol nepřátele eliminovat. Zároveň může dojít i k přímému útoku na vstup do základny. Hráči PMC by měli mít v ideálním případě pouze maskáčové kalhoty a horní část oděvu bez maskování. Naopak nesmí mít doplňky arabského typu aby se nepletli s civilisty. PMC mají navýšené vstupné skrz příspěvek na pronájem a provoz vozidla.
Akce IRAN CRISIS bude určena pouze pro hráče s tlačnými zásobníky. Dále připomenu, že je na akci omezena úsťová rychlost a to na 130 m/s (měřeno s kuličkami o váze 0,2g, tolerance 5 m/s). Akce má omezení maximálního množství registrovaných hráčů a to na 60 s tím, že neregistrovaným bude navýšeno vstupné až na 200,- Kč, což by mělo výrazně, ne-li úplně snížit počet neregistrovaných hráčů.

Co byste měli o akci vědět?
 • Každý hráč hrající za PMC a SPEC OPS musí být vybavený vlastní vysílačkou.
 • Vstup pouze od 18 let!
 • Omezená úsťovka pro všechny zbraně do 130 m/s.
 • Hráči smí používat pouze tlačné zásobníky.
 • Neregistrovaní s výrazně vyšším vstupným.
 • Registrace je otevřena pro omezený počet hráčů, bez rozšíření.
 • Zákaz účasti hráčů s vyšší úsťovou rychlostí než 130 m/s tj. zákaz sniperů.
 • Delší oživovací frekvence (každá půl hodina).

 • Akce bez polední pauzy v kontinuálním trvání od 9:00 do 15:00 (vč. brífinku).
 • Herní vozidlo (Offroad) pro zrychlený transport hráčů hrajících na straně PMC.
 • Civilisti musí na akci dorazit v civilním oblečení, nebo nebudou vpuštěni do hry.
 • Vstup na vlastní nebezpečí! Při velké neopatrnosti hrozí kolize s vozidlem.


Registrace je možná pouze za civilisty nebo PMC. V případě zaplnění některé ze stran, budou další hráči, kteří se za danou stranu budou registrovat zde na koalici automaticky promazáváni. Při registraci emailem, vyčkejte na potvrzení vaší registrace. Je možné že bude zamítnuta skrz zaplnění dané strany.

REGISTRACE SKRZ AIRSOFTKOALICI: za registrované jsou považovaní pouze hráči, kteří zde mají účet, jejichž nick (přezdívka) se objeví v tabulce (níže) a kteří vyplní do kolonky za kterou stranu se chtějí registrovat. Hráči, u kterých nebude jasné, za jakou stranu se hlásí neboli, kteří nevyplní kolonku strany za kterou chtějí hrát, nejsou korektně registrovaní a z tabulky budou odebráni! Registrace jim tak následně nebude uznána!

REGISTRACE ZASLÁNÍM EMAILU: stačí zaslat email na "airsoft-akce@seznam.cz", ve kterém musí být uvedena jména, příjmení, či přezdívky registrovaných. V případě registrování skupin či týmů stačí buď název týmu a počet hráčů, kteří dorazí (od-do např. 3-5) nebo výpis jmen, příjmení, či přezdívek jednotlivých hráčů.

V textu emailu musí být uvedeno také za jakou stranu se chcete zúčastnit (ať už civilisty nebo PMC). Do předmětu mailu musíte uvést "IRAN". Na základě vaší registrace vám přijde do čtyřech dní vyrozumění, ve kterém bude uvedeno, zda-li byla vaše registrace přijata (skrz možné naplnění maximálního počtu registrovaných). Email je možno odeslat nejpozději do 9.5.2018. Na později odeslané emaily již nebude brán zřetel.

VSTUP BEZ REGISTRACE: je možný se vstupným stanoveným až na 200,- Kč* za osobu.
Kde: bývalá raketová základna Březová-Leskovec
Kdysobota 12.5.2018
Typ akce: tactical milsim game
Omezení úsťové rychlosti: 130 m/s s 0,2g bb (tolerance 5 m/s), snipeři viz níže.
Omezení střelby: hráči smí používat pouze tlačné zásobníky bez výjimek.
Věkové omezení: od 18 let bez omezení | méně než 18 let = zákaz vstupu
Obsazení: koncipováno pro 30 civilistů, 30 PMC a nespecifikovaný počet SPEC OPS
Respawn: hromadný - každá 30. minuta
Pyrotechnika: veškerá pyrotechnika přísně ZAKÁZÁNA!
Občerstvení: ano, hra bez polední pauzy
Za kolik: při včasném příjezdu do 9:00:

CIVILISTI:
 150,- (+ 20,- vratná záloha) standardní vstupné pro neregistrované hráče*
 100,- (+ 20,- vratná záloha) vstupné pro hráče přihlášené na akci zde na koalici nebo přes e-mail*

PMC:
 200,- (+ 20,- vratná záloha) standardní vstupné pro neregistrované hráče*
 150,- (+ 20,- vratná záloha) vstupné pro hráče přihlášené na akci zde na koalici nebo přes e-mail*

* Při nepředložení vlastní reflexní vesty při zápisu bude vstupné navýšeno od výše uvedených cen o 30,- Kč (před zápisem bude nabízeno na prodej omezené množství vest / 50,- Kč za kus).

* Hráči, kteří přijedou pozdě a nestihnou se zapsat do 9:00, budou penalizováni o 30,- Kč vyšším vstupným, budou muset počkat u vstupu na přesun pozdě příchozích, který proběhne cca v 9:45 a nebude jim umožněn výběr strany (v případě většího týmu reálně hrozí i jeho rozdělení). Proto doporučuji dorazit včas.
Výkon zbraní (se všemi druhy povolených pohonů) použitých při hře nesmí překročit 130 m/s (měřeno s 0,2g kuličkami, tolerance 5 m/s). Výjimka pro snipery tentokrát není udělena. Zbraně všech hráčů budou před začátkem akce přeměřeny. 

Berte prosím na vědomí, že při hře samotné může dojít ke střelbě na vaši osobu i na velmi krátké vzdálenosti. Důrazně tedy doporučujeme vzít si odpovídající ochranné pomůcky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma atp. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které pořadatel neodpovídá. Adekvátní ochrana zraku ve formě ochranných brýlí určených pro airsoft, které hráči nosí po celou dobu, po kterou se budou pohybovat nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech) je povinná a je považována za samozřejmost. Hráč, který si brýle během hry sundá, činí tak proti pravidlům na vlastní odpovědnost.

Zákaz všech poloautomatických a automatických zbraní s pohonem HPA. Hráči vybavení těmito zbraněmi nebudou vpuštěni do hry. Výjimka platí pouze pro opakovací pušky s HPA pohonem, které smějí být použity.

Zákaz používání všech laserových zaměřovačů a laserových ukazovátek. Berte na vědomí, že i velmi slabé lasery (class 1) mohou už při krátké expozici poškodit oční sítnici natož tak výkonné lasery, které jdou vidět za denního světla.

Při nepředložení vlastní reflexní vesty při zápisu bude vstupné navýšeno od výše uvedených cen o 30,- Kč (před zápisem bude nabízeno na prodej omezené množství vest / 50,- Kč za kus).
Všeobecná jednotná pravidla všech akcí, které za airsoftgods.cz pořádáme se dočtete na webu airsoftgods.cz. Odkaz zde: http://www.airsoftgods.cz/index?page=rules . Ostatní pravidla specifická pro tuto akci se dočtete na této stránce (viz výše i níže). 

Komunikace, vysílačky, frekvence - užití kanálů bude omezeno pouze v případě PMR. Jejich rozdělení proběhne na brífinku, kanál 8 však bude určen VÝHRADNĚ PRO ORGANIZÁTORY! Odposlech cizích kanálů je povolen, ale mluvení do nich nebo jiné rušení je zakázáno. Děkujeme předem všem, kteří budou dodržovat tuto vysílací kázeň.
Na akci si můžete pronajmout jednu z mnoha zbraní (AEG), které budou k dispozici. Zbraň získáte od organizátora. Cena zápůjčky na celou akci vč. lipol baterie a točného zásobníku je 300 Kč. Zbraň si případně můžete i předem rezervovat a to odesláním emailu s žádostí na "airsoft-akce@seznam.cz". Prodej občerstvení tentokrát nebude k dispozici.


Při zápisu hráčů, budou všichni zúčastnění vyzvaní k podpisu, kterým stvrdí nejen znalost všech všeobecných pravidel, kterými se řídí všechny akce, pořádané portálem airsoftgods.cz (odkaz na tyto pravidla), ale i znalost na této stránce uvedených pravidel k dané akci, která rozšiřují výše uvedená všeobecná pravidla.

Na akci ručí každý sám za sebe a za svoje činy. Je nutné uvědomit si, že se jedná o airsoftovou akci, při které po sobě účastníci střílí zbraněmi, které můžou způsobit bolestivá či krvácivá zranění a dokonce i fatální poranění očí. Kromě nutných ochranných brýlí (které musí být nasazeny po celou dobu nejen na hřišti, ale i na brífinku na parkovištích, na mrtvolištích a v přilehlých prostorech) důrazně doporučujeme vzít si i odpovídající ochranné prostředky jako jsou obličejová maska, taktické rukavice, šátek chránící krk, pokrývka hlavy, helma nebo další ochranné prostředky v závislosti na tom, jakou míru rizika jste ochotni podstoupit. Nevyužijete-li výše uvedené a jiné ochranné prostředky, vystavujete se dobrovolně riziku zranění, za které pořadatel neodpovídá.  Pokud někdo někomu způsobí střelbou nebo jiným chováním jakoukoliv újmu či zranění nad rámec běžných zranění, tento incident se bude vždy řešit ve smyslu střelec/viník v interakci se zasaženým/poškozeným. Pořadatel za to nenese odpovědnost.

Dále je nutné dbát při pohybu po prostoru zvýšené opatrnosti, protože prostor ve kterém se akce odehraje není ideální a vyskytují se na něm níže uvedené neoznačené závady. Všichni hráči do prostoru vstoupí na vlastní nebezpečí a budou se v něm pohybovat s nejvyšší opatrností. V případě, že se kterýkoliv z hráčů zraní vlivem své neopatrnosti, pořadatel za to nenese odpovědnost. Na mnoha místech se zde vyskytují neoznačené: pařezy, díry, zákopy, výkopy, kanály bez poklopů, kameny, kluzká místa, příkopy, vstupy do podzemních prostor, trčící železa, desky na zemi s trčícími rezavými hřebíky, sutiny a velmi nebezpečná neoznačená výšková převýšení nezabezpečená zábradlím. Statika objektů je v obzvláště špatném stavu a hrozí jejich zřícení, proto je vstup do nich přísně zakázán stejně tak jako přibližování se k nim na méně než 2 metry. Registrací, zapsáním se a vstupem do prostoru potvrzujete, že se budete řídit pravidly akce i všeobecnými pravidly airsoftgods.cz, že všechny výše uvedené skutečnosti berete na vědomí a že se akce chcete zúčastnit i s vědomím všech výše uvedených rizik.

userodpověď 1TeamÚčast na akcíchHodnost
Henry CIVIL AIRSOFT…
Chuck Norris
nneutronn civil INFIDELS
Brigádní generál
Spec CIVIL INFIDELS
Brigádní generál
Tomi CIVIL INFIDELS
Major
Leonek CIVIL SKELETONS
Podplukovník
pajos11 CIVIL Fighting…
Plukovník
Host - Uživatel1
Přidán od: Henry
nemám team
Brigádní generál
Host - Uživatel2
Přidán od: Henry
nemám team
Podplukovník
Host - Uživatel3
Přidán od: Henry
nemám team
Major
Host - Uživatel4
Přidán od: Henry
nemám team
Nadporučík
Host - Uživatel5
Přidán od: Henry
nemám team
Podporučík
Host - vasil
Přidán od: pajos11
Fighting…
Nadpraporčík
czmikis Civil Grom
Četař
Vochmot Domobrana Medvídci
Štabní rotmistr
Kapr DOMOBRANA Lost Comando
Desátník
Natys DOMOBRANA Lost Comando
Svobodník
Pupikus PMC O.D.S.T
Brigádní generál
Host - Uživatel7
Přidán od: pajos11
nemám team
Štabní rotmistr
IczICHris PMC nemám team
Nadrotmistr
Karl PMC Cobra team…
Podpraporčík
Gizmo_CZ PMC Grey Ghost…
Podplukovník
Midas PMC O.D.S.T
Poručík
Smick Civil nemám team
Rotmistr
Trubica12 PMC nemám team
Desátník
Rendy PMC nemám team
Štabní rotmistr
ondrapetruska pmc 3 PARA
Nadporučík
Mexikan PMC BHZ
Rotný
Kubis PMC O.D.S.T
Štábní praporčík
Rithrial PMC nemám team
Četař
LisakxD PMC nemám team
Rotmistr
Sumerov205 PMC nemám team
Podpraporčík
Roberto PMC Grey Ghost…
Štabní rotmistr
Stoun DOMOBRANA LRFG DELTA
Podpraporčík
Ades DOMOBRANA LRFG DELTA
Štabní rotmistr
ponoznik CIVIL Bravinné Team
Nadrotmistr
Vitus Pmc Black Ghost
Nadrotmistr
Zero1972 PMC Grey Ghost…
Svobodník
Danielson CIVIL nemám team
Podpraporčík
vencav DOMOBRANA Lost Comando
Desátník
Jerryky PMC nemám team
Rotmistr
MartinBobo DOMOBRANA LRFG DELTA
Rotný
Poustniliska Pmc Black Ghost
Nadrotmistr
MartinIV PMC nemám team
Vojín
*Host - účastník přidaný ověřeným uživatelem
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 15.05.2018 19:58 | odpovědět |
Komentář akce: IRAN CRISIS
Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za bezproblémovou hru i za to jak se zhostili svých rolí a svěřených úkolů. Perfektní byly i herecké výkony civilistů. Vyjádření ke hře, vize toho, jak bude vypadat pokračování a odkaz na galerii naleznete zde: http://airsoftgods.cz/index?page=news
GIZMO_CZ Podplukovník | GREY GHOST AIRSOFT TEAM PROSTĚJOV | 16.05.2018 07:24 |
Wau! to vypadá suprově! Plány jsou velká tak držím palce ať to vyjde! Ještě bych možná zkusil rozlišit nějaké jednotky jen za pomocí úboru (Multicam, VZ95, civil) a zbavit se těch pásek... Podle všeho by tohle určitě klaplo.
STOUPALUTIN Vojín | NEMÁM TEAM | 16.05.2018 20:35 |
Nejspíš další parádní akce, která mi utekla (musel jsem jet s rodinou jinam), ale rád bych se mrknul na fotky - jsou i jinde než na FB? Tam totiž nejsou veřejné (dostupné bez přihlášení). díky
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 18.05.2018 00:19 |
Gizmo: většina hráčů měla být bez pásek už tentokrát, ale bohužel když jsem se na brífinku rozhlídl do davu, uznal jsem, že by vznikaly v některých případech dohady a tak jsem zvolil cestu barevného rozlišení. Příště to snad bude lepší.

Stoupa: fotky normálně dávám na rajče. Teď tam byl ale výpadek. Jak bude vyřešený, nahraju je tam a pošlu sem odkaz
GIZMO_CZ Podplukovník | GREY GHOST AIRSOFT TEAM PROSTĚJOV | 19.05.2018 22:49 |
jj chápu... například my jsme si pro tuto akci spešl nechali objednat coyote trička... Je to o dreskodu - pokud ho na akci hráč dodrží je to větší paráda.
JERRYKY Rotmistr | NEMÁM TEAM | 13.05.2018 13:23 | odpovědět |
Komentář akce: IRAN CRISIS
Za sebe můžu říct jakože pecka, akce přímo Me Gusta !
GIZMO_CZ Podplukovník | GREY GHOST AIRSOFT TEAM PROSTĚJOV | 12.05.2018 17:28 | odpovědět |
Komentář akce: IRAN CRISIS

Výborná akce.
Henry vymyslel fakt parádní koncept. Kluci co hráli "domobranu" a narušovali bázi (slepci a chromý) tak velká pochvala za supr vžití se do role! Je vidět, že i tady se dají udělat takové akce když se sejde dobrá skvadra lidí. No a teď když se zvýšil opět level tak to samé jako vícedenka?? Díky všem za super zážitek!


KARL Podpraporčík | COBRA TEAM HAVÍŘOV | 13.05.2018 11:16 |
Taky chci znovu Henrymu poděkovat za super akci za mě i za kolegu z domobrany a za náš obchůdek s bordelem Kdyby to bylo příště od rána do večera a víc by se zapracovalo třeba na herních penězích, individuálních úkolech a tak mohlo byto být fakt super!
PONOZNIK Nadrotmistr | BRAVINNÉ TEAM | 09.05.2018 23:21 | odpovědět |
Komentář akce: IRAN CRISIS
Mám dotaz ohledně pozdějšího příjezdu. S kamarádem bychom šli za muslimáče, ale já musím nakrmit krávy a ještě jedna povinnost mi do toho vlezla... Prostě se chci zeptat jestli bude nějaký problém kdybychom přijeli tak hodinku max do dvou hodin od startu akce..? +- do 11 tam budeme.

HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 09.05.2018 23:33 |
Zítra ti pošlu zprávu do SZ.
VOCKO Rotný | NEMÁM TEAM | 10.05.2018 20:56 |
Krávám dej večer...Nebo si sežeň ruskou uniformu, hoď ji do kufru a každý kdo už někdy byl na youtube se nebude ani divit.
VOCKO Rotný | NEMÁM TEAM | 10.05.2018 20:57 |
(krávu ne uniformu)
VOCHMOT Štabní rotmistr | MEDVÍDCI | 04.05.2018 19:41 | odpovědět |
Komentář akce: IRAN CRISIS
Otazecka ... Jak to je u domobrany s taktickyma vestama? Muzem nenuzem .. nebo jen nejake battle belty ...?
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 04.05.2018 21:47 |
Pokud budeš mít civilní komplet, čili žádný maskáč, asi by neměla vadit žádná vesta
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 03.05.2018 18:12 | odpovědět |
Komentář akce: IRAN CRISIS
Upozorňuji, že jsme změnili název a podmínky pro civilisty, kteří se nově jmenují "Domobrana". Máme pro ně připraveny agresivnější zajímavé úkoly, které se budou určitě líbit a zbraně při nich často využijete. Nově smí pouze Domobrana používat i točné zásobníky.
MALMERG Major | FOX HOUND | 26.04.2018 09:07 | odpovědět |
Komentář akce: IRAN CRISIS
zatim trochu nepomer PMC vs civilove
GIZMO_CZ Podplukovník | GREY GHOST AIRSOFT TEAM PROSTĚJOV | 26.04.2018 20:58 |
Já psal Henrymu, že by možná chtělo místo resu PMC dát že PMC se změní na civila na těch 30min + musí se podílet na nějakém tom úkolu.. ale je to bohužel asi v rámci pár hodinové akce, a tím, že by "oživlý" PMC měl vědomosti "civila" nereálné.. Možná by také "civil" měl mít minimální ba žádné vstupné a PMC vyšší..
HENRY Chuck Norris | AIRSOFT KOALICE | BLACK SQUAD | 29.04.2018 15:55 |
Pravdou je, že označení strany jako "civilisté" je dost nešťastné, ačkoliv příběhově více zapadá. Pro hráče by bylo asi lepší označení jako "domobrana" nebo něco podobného, protože střelbu si určitě také užijí. Náplň hry je pro ně mnohem zajímavější než pro ostatní strany a úkoly co mám pro ně nachystané se budou určitě hodně líbit. Pohrávám si s myšlenkou, že civilisty nebudu svazovat povinností mít tlačné zásobníky abych rozšířil okruh potenciálních zájemců.
LUKAPRES Štabní rotmistr | NEMÁM TEAM | 01.05.2018 20:33 |
"Civilista" je člověk v konfliktu braný jako osoba neozbrojená a obecně platí zákaz střelby na takovou osobu. Tedy název strany je velmi nešťastně zvolený... Tedy bych tuto pozici pokud je u ní zamýšleno používání zbraní přejmenoval na onu "domobranu". Jinak krásné pozdravy z Floridy Miami Airsoft.